Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017. 04.02 Piąta Niedziela Wielkiego Postu

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

*. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Jest to pamiątka triumfalnego wjazdu P. Jezusa do Jerozolimy. Na powitanie P. Jezusa, tłumy radośnie wymachiwały gałązkami palmowymi. Ten uroczysty zwyczaj przetrwał w Kościele. Polskie palmy są wyjątkowe. Zyskały na urodzie, bo są wyrazem artystycznej pracy. Mamy palemki. Przyjechały z Ojczyzny. Zabierzmy palemkę. Postawmy w naszym mieszkaniu. Poświęcona – niech będzie wyrazem naszej wiary i Bożego błogosławieństwa. Swoim pięknem – niech przypomina kwiaty polskich łąk i będzie ozdobą naszego mieszkania. Cena nie jest wysoka, bo kalkulując palemkę, która była wykonana na zamówienie dla nas, oraz koszt przesyłki, cena wynosi 2€. (Tak samo jak w roku ubiegłym). Odżałujmy ten grosik aby przez polską palemkę mieć łączność z polską piękną tradycją. Palemka – to suszone kwiaty, które się kruszą. Aby w samochodzie nie było nakruszone, do każdej palemki jest papierowa torebka, taka jak na bagietkę.

*. Innym wyrazem chrześcijańskiej tradycji jest baranek cukrowy (cena; 2,00 €) Wejdzie on w skład koszyczka, który przyniesiemy do święcenia w Wielką Sobotę. Baranek jest symbolem P. Jezusa, Który stał się Ofiarą za nas przed Ojcem Niebieskim.

*. Z okazji Świąt Wielkanocnych dzielimy się radością Życia i naszym bliskim składamy życzenia. Czas w którym żyjemy pozwoli przesłać życzenia za pomocą SMS-a, maila, telefonu czy innej nowoczesnej formy komunikacji. Zawsze bardzo ceniona jest forma tradycyjna tzn. poczta, znaczek i koperta. Mamy ładne kartki pocztowe z kopertami. Aby było jeszcze prościej – są też i znaczki.
Ceny; 2,00 € – za baranka, lub za palemkę, lub za kartkę. Kartka ze znaczkiem – 3,00€ ( sam znaczek do Pl.na poczcie – 1,10€)

*. Za czas łaski, które spłynęły na nas w czasie rekolekcji dziękujemy P. Bogu jak również kapłanom, którzy się w to dzieło Boże zaangażowali. W Waszym imieniu wyrażam wdzięczność Księdzu Ireneuszowi – rekolekcjoniście, oraz spowiednikom; Ks. Andrzejowi i Ks. Rafałowi.

*. Sprzątanie przed Wielkanocą. Posprzątamy kościół w Villefranche. Jutro –(poniedziałek 3. kwietnia. Gdyby ktoś chciał dołączyć – prosimy od 13.00. Innego dnia sprzątamy kaplice na Garibaldi. Wiem, że wygodniej jest dla Was aby zrobić składkę, niż przyjść do sprzątania. Dlatego dziś po Mszy Św. włóżcie do koszyczka to co dyktuje serce.

Nasze sprawy rodzinne.
*. Autokar do Polski – Sindbad – wyjazd; poniedziałki, środy, soboty. Odjazdy z; Cannes, Nicea, Monaco. Bilety można nabyć bezpośrednio u Pani Danusi (szczególnie ważne, gdy ktoś nie posługuje się komputerem, czy nie posiada karty kredytowej) – agencja EUROLINES – 27, rue Hôtel des Postes 06000 – Nice . Tel; 0 892 89 90 91. – prosić Panią Danusię

*. Sprawy paszportowe oraz sprawy notarialne i spadkowe mogą być załatwiane w Nicei przed Konsulem, który przyjedzie z Lyonu. 13 kwiecień (czwartek) – sprawy paszportowe. 14 kwiecień (Wielki Piątek) – sprawy notarialne i spadkowe. Godziny; 14 – 16. Adres; 50, Bd. Saint Roch.