Ogłoszenia Duszpasterskie – 2017. 02.26

*. Wielki Post (40 dni) – czas umartwienia i pokuty. Zaczynamy od środy. W tym dniu
obowiązuje post ścisły i abstynencja od mięsa. Wyjaśniam; wyjątkowo w tym dniu
nie jemy mięsa i spożywamy tylko trzy posiłki w ciągu dnia. Może to i duże
umartwienie, ale pamiętajmy – P. Jezus dla nas poświęcił się jeszcze więcej.

*. Środa popielcowa … Garibaldi – 19.00 – Msza Św. i nałożenie popiołu.
Ceremonię tę powtórzymy również w niedzielę na każdej Mszy. Jeżeli ktoś doda
sobie umartwienia, aby przyjść ponadto w środę, to bardzo ładnie rozpocznie
Wielki Post.

*. Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu – Garibaldi – godz. 19.00
Zapraszamy do uczestniczenia.

*. Katecheza – piątek 17.00

*. Dziś Msza w Monaco w przyszłą niedzielę w Cannes. (15.30)

*. „Zerwany kłos” to film ukazujący bohaterską postawę młodej dziewczyny, która nie uległa ruskiemu żołnierzowi w czasie Pierwszej Wojny Światowej. Film ten idzie w kinach w Polsce. Warto by go odszukać w Internecie. Wiele może nas nauczyć.

*. Dziękuje za miły odzew na moją prośbę dotyczącą zadbania o czystość bielizny kielichowej. Kilka osób, (nie tylko pań) zadeklarowało chęć zajęcia się tą sprawą.
A drugiej strony to jest pewien zaszczyt, że efekt mojej pracy będzie doceniony podczas Mszy Św.

*. Poszukuje się niańki do dzieci. Dwa razy w tygodniu; środa i piątek od 8.45 do 17.45. Dzieci – ; 10 i 4 lata i 10 miesięcy [email protected]