Ogłoszenia – 2014.12.14

Ogłoszenia – Nicea – 2014.12.14 – 3 Adwentu
* W przyszłą sobotę (20 grudzień) Msza na Garibaldi – godz. 18.00
* Dziś Msza w Cannes, w przyszłą niedzielę w Monaco
* Msze w Święta; Boże Narodzenie – Monaco, Św. Szczepana – Cannes (odwrotnie niż w roku ubiegłym). Ulotki z programem rozdamy w przyszłą niedzielę.

* Wszystkich samotnych, którzy zostaną sami na Wigilię, zapraszamy na opłatek z kolędami.

* Zuchy Polskie – pomoc na biwak – Ośrodek k. Ex en Provence – Pani Kasia Klimkiewicz
* Szopki już są zrobione. (tak w Col de Vf. jak na Garibaldi) Czekaliśmy na to ze sprzątaniem. Możemy teraz przystąpić do działania. Szukamy chętnych do pracy. Jak mówiłem wcześniej, będzie to praca płacona. Chociaż mile widzimy tych, którzy ofiarują Panu Bogu swój czas i energię. Zawsze przychodzili do sprzątania Panowie Andrzej i Bogdan z siostrą oraz rodzina Państwa Rusaków. Przyjdą i teraz i oni podyrygują pracą. Program jest taki; Col de Villefranche – sobota 10.00 Garibaldi – piątek 17.30
* W tym roku próbujemy innego systemu odnośnie sprzątania. Tym wszystkim, którzy złożyli ofiarę na sprzątanie – mówię BÓG ZAPŁAĆ.
* Są świece adwentowe. Niech będą one elementem łączącym. Gdy wyjedziecie do Ojczyzny – zapalcie w rodzinie świecę. Ona Was połączy z naszą Parafią w Nicei, z tymi, którzy nie modli pojechać na Święta. My też zapalimy świecę, a ona nas połączy z Rodakami w Polsce. Cena – 3.50 Euro.
* Wydarzeniem wielkiej wagi było odsłonięcie pomnika Jana-Pawła. Aby to się udało trzeba było kilku lat negocjacji z władzami Paryża. W końcu jest – Nasz Papież w centrum Paryża. Uroczystość była wielka. Jest z niej film na płycie. Zainteresuje bardziej może tych, którzy znają stolicę Francji, którzy mają znajomych co byli na wycieczce. Zamówiłem 10 kaset. Cena – 15 Euro. Nagrania robione przez TV zawodową.
* Jest świąteczny numer „Promyczka” dla dzieci. Do złożenia lampionik dla Matki Bożej
*Za przeprowadzenie rekolekcji parafialnych dziękujemy Ks. Nikodemowi.
* Podziękowanie dla naszych Pań; Sabiny, Ali i Madzi, że pamiętały iź księża muszą mieć siłę do rekolekcji i spowiadania. W efekcie znalazły czas żeby przyrządzić czy przynieść coś dobrego do jedzenia. A ponieważ było bardzo smaczne, tym bardziej mówimy; DZIĘKUJEMY.
* Za piękne zdjęcia z Mikołajek dziękujemy Rafałowi i Madzi Żelazko. Zapraszamy na naszą stronę parafialną.