Niedziela Trójcy Świętej

• Przyszłą niedziela, to niedziela Bożego Ciała. Tu świętuje się inaczej, nie w czwartek jak w Polsce. Nawiązując do polskiej tradycji, zrobimy procesję wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Bardzo proszę o wasze zaangażowanie.
    Trzeba aby:

• trzy osoby zostały w zakrystii do dzwonienia
    • ktoś zrobił kadzidło
    • inna osoba wzięła mikrofon i pomogła nam śpiewać
    • Liczymy na zaangażowanie dzieci – tu muszą włączyć się rodzice. Prosimyo przygotowanie koszyczków z płatkami kwiat. Inne dzieci będą dzwonić. Nie ustawiamy sztywno, że tylko dziewczynki do sypania kwiatów a chłopcy do dzwoneczków. Nikt nie powiedział, że chłopcy nie mogą sypać kwiatów a dziewczynki dzwonić.
    • Trzeba będzie poreparować dzwoneczki, bo wiele jest niesprawnych.
      Tu zwracam się do panów, których można nazwać „Złota Rączka”
  • Bardzo proszę o ustawienie samochodów tak, aby procesja spokojnie mogła przejść wokół kościoła. Tu poczuwajmy się wszyscy odpowiedzialni – zwróćmy uwagę takiemu bratu-kierowcy co nie „bardzo kuma”.
  • Święcenia kapłańskie w przyszłą sobotę otrzyma nasz znajomy Słowak – Józef.
    Udzieli ich biskup ordynariusz w katedrze Ste. Réparate w Nicei o godzinie 10.00
  • Natomiast Prymicje – pierwsza Msza Św. będą w Menton w niedzielę 26 czerwca o godzinie 11.00 w kościele Sacré Coeur av. Eduard VII.
    Józef nas zaprasza a ja również zachęcam aby wziąć udział w tej niecodziennej uroczystości.
  • Proponuję wycieczkę rowerową oraz małe grillowanie .
    Trasa i data – do ustalenie. (Może to być wieczorem w piątek lub sobotę