Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 24.03.2024 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We czwartek – Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W piątek – Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje nas post scisły. Celebracja Męki Pańskiej w naszej wspólnocie o godzinie 20h00. W sobotę – Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w Cannes Nicei i Monaco.

Cannes – 10h00 w kościele Sacre-Coeur du Prado

Nice – 12h30 w kościele Notre Dame de France – Col de Villefranche

Monaco – 16h00 w kościele Sainte Devote

W Niedzielę – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta z procesją rezurekcyjną o godzinie 8h00

2.W liturgii Kościoła przeżywamy dziś radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zbawiciel wiedział, że wiwatujący na Jego cześć tłum już wkrótce będzie wołał: „Ukrzyżuj”. Miłość ku tobie, każe Mu jednak iść dalej – do końca, aby w pełni dokonać naszego odkupienia.

3.Wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać go człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Zwłaszcza te święte dni – Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Wmartwychwstania Pana Jezusa – niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania misterium paschalnego. Wyrazem tego niech będzie nasz udział w liturgii Triduum Paschalnego.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę Palmową 24.03.2024r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote