Niedziela Palmowa 2.04.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We czwartek – Wielki Czwartek – Pamiątka Ustanowienia Sakramentu Eucharystii. W piątek – Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Nabożeństwo Męki Pańskiej w naszej wspólnocie o godzinie 19h00. W sobotę – Wielka Sobota dzień w którym Jezus spoczywa w grobie. W naszej polskiej tradycji Wielka Sobota to dzień święcenia pokarmów na stół Wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w naszych wspólnotach:

10h00 Cannes

13h00 Col de Villefranche

16h00 Monaco

W Niedzielę – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta z procesją rezurekcyjną o godzinie 8h00

2.W liturgii Kościoła przeżywamy dziś radosne chwile wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zbawiciel wiedział, że wiwatujący na Jego cześć tłum już wkrótce będzie wołał: „Ukrzyżuj”. Miłość ku tobie, każe Mu jednak iść dalej – do końca, aby w pełni dokonać naszego odkupienia.

3.Wkraczamy w Wielki Tydzień. Przyżyjmy go tak, jak powinien przeżyć go człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Zwłaszcza te święte dni – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota – niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania misterium paschalnego. Wyrazem tego niech będzie nasz udział w liturgii Triduum Paschalnego.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę Palmową 2.04.2023 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre-Coeur du Prado.