Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W środę wspomnienie św. Hilarego biskupa i doktora Kościoła.

2.U początku roku przypominamy przykazanie Boże: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” oraz kościelne „W niedzielę i święta we Mszy św. pobożnie uczestniczyć”. Dla chrześcijanina, który poważnie traktuje swą wiarę, nie ma niedzieli bez Mszy św.

3.Niech Uroczystość Chrztu Pana Jezusa będzie dla nas przypomnieniem spraw związanych z sakramentem Chrztu św. Niech będzie zwłaszcza przypomnieniem naszego chrztu i naszych obowiązków względem Boga. Przez ten bowiem sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi i tworzymy wspólnotę Kościoła,

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę Chrztu Pańskiego

• 9h30 Col Villefranche w kościele Notre Dame de France.
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre-Coeur du Prado.

5.Chrzest Jezusa. Z katechizmu płockiego. W niedzielę przypadającą po uroczystości Objawienia Pańskiego Kościół ukazuje nam kolejną tajemnicę z ziemskiego życia Pana Jezusa: Jego chrzest w Jordanie. Oczywiście chrzest, jakiego udzielał św. Jan Chrzciciel i jaki przyjął od niego Chrystus Pan, zasadniczo różni się od sakramentu chrztu. Chrzest udzielany przez Jana Chrzciciela był bowiem obrzędem pokutnym. Oznaczał wejście na drogę nawrócenia, do którego Jan nawoływał. Ewangelia podaje miejsce, gdzie Pan Jezus został ochrzczony:”Działo się to w Betani, po drugiej stronie Jordanu(J 1,28). Otrzymany od Jana chrzest w Jordanie uważa się za początek publicznego życia Pana Jezusa. Jezus rozpoczynając swoją działalność miał około 30-35 lat. Działo się to prawdopodobnie około 27-28 roku naszej ery. Chwila chrztu Pana Jezusa jest momentem Jego objawienia jako umiłowanego Syna Ojca Niebieskiego, w którym Bóg ma upodobanie, i który poddaje się całkowicie woli Ojca. (KKK536).Misterium chrztu Pana Jezusa jest ukazaniem się całej Trójcy Przenajświętszej, wszystkich Trzech Boskich Osób (KKK 535-536). Niedziela Chrztu Pańskiego, jako niedziela rozpoczynająca czas zwykły w roku liturgicznym, kończy okres Bożego Narodzenia, choć – zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce – kolędy śpiewamy jeszcze do święta Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej. Katecheza 46.