Nicea. Informacje parafialne na niedzielą 25.11.2018.

…Najbliższa sobota – 1 grudnia – świętujemy 40 rocznicę wyboru Kard. Wojtyły na Papieża. Uroczystości będą w katedrze w Monaco.
…Poczujmy się odpowiedzialni za uroczystości związane z wyborem naszego papieża. Sprawa pierwsza to nasza obecność w katedrze w Monako.
…. Jak już wiecie obecni będą kardynał Stanisław Ryłko, biskup Alberto Mario Carregio, Arcybiskup Barsi. ks. dr Gawron,  pan Arturo Mari – osobisty fotograf św Jana Pawła II. i inni. Przyjadą goście z Rzymu, Paryża, Monako… Byłoby nieładnie, gdyby Rodacy Papieża, którzy mieszkają w Nicei, Cannes, Antibes, Monaco i okolicy – pokpili sprawę
….Dołóż mi starań wszelkich, aby się zaprezentować w katedrze.
….Uroczystości rozpoczynają się o godzinie 15:00. Natomiast msza jest o 18:00. Po mszy organizatorka; pani Realini zaprasza wszystkich na poczęstunek przy katedrze. Wstęp gratisowy, natomiast należy wcześniej zgłosić swoją obecność albo u niej albo u proboszcza Polskiej Parafii.
W związku z akcją papieską przyjeżdżają do nas goście którymi Parafia ma się zająć. Mamy ich; odebrać na lotnisku, zawieźć do Monako, dać nocleg i ugościć a następnie odwieźć na lotnisko.
Pierwszy to wicerektor Gawron. Przylatuje w piątek o 13:40,  zostaje do niedzieli.
Zabiorę go do siebie, chyba że ktoś ma większą ochotę niż ja.. i lepsze warunki mieszkaniowe.
Za księdzem Gawronem przylatuje pani, której nie znamy, ale jej życzenia są podobne. Odbiór na lotnisku – sobota 14:15, dowóz do Monako, 2 noclegi z posiłkami dowiezienie na lotnisko w poniedziałek. Odlot 10:10
Takie przesłano nam wytyczne i życzenia. Na ile możemy im sprostać? Gdyby ktoś z Was miał możliwość, zaraz po Mszy podam wydruk przylotów i telefonów naszych gości.
…W sobotę 1-go grudnia nie będzie Mszy na Garibaldi.
…W niedzielę 2 grudnia nie będzie też Mszy w Cannes. Sprawa wyjątkowa – należy aby proboszcz był wtedy  z ks. Kardynałem i innymi gośćmi
… Bogdan Ogonowski – nasz specjalista od animacji muzycznej na Mszy, przesyła z Polski pozdrowienia dla całej Parafii. Każdego prosi o jedną zdrowaśkę. Chciałby do nas powrócić.
…. Pan Marek ( od kawki) wyjedzie wkrótce na krótki urlop. Chętnie przekażę klucz aby ktoś mógł zrobić dla nas kawę po wyjściu ze Mszy. Proszę aby ktoś się zgłosił.
…. Wydatki większe naszej parafii.
…. 1 wypożyczenie kaplicy na Garibaldi…(537€)
…..2 wyjazd Gosi i Karola po wystawę Jana Pawła II do Monako (460€)
Nasza kasa parafialna jest pusta. Nie możemy sobie pozwolić na to aby zapłacić bilet księdzu rekolekcjoniście z Polski. Natomiast żaden ksiądz polski  w Nicei nie jest wolny. Jakkolwiek nie może zabraknąć Spowiedzi przed Świętami razem z przygotowaniem.
…Pan Patryk – nasz organista – zaprasza chętnych aby można było przygotować mały repertuar kolęd.
Godziny próby chóru  – do ustalenia.
…Młody człowiek. Korzenie polskie nawiąże kontakt bardzo na serio z dziewczyną z dobrego domu.  [email protected]
…Grupa różańcowa ma koperty na grudzień. Za składanie dziękujemy Państwu Basi i Markowi.