Informacje parafialne. Nicea. 2018.09.02 – początek roku szkolnego

…. Witam parafian po wakacjach. Dziękujemy Panu Bogu za dobrze wykorzystany czas wakacyjny

….W sposób szczególny Witamy Nowożeńców którzy podczas wakacji w swoich parafiach przed Bogiem przysięgali sobie wierność małżeńską. Byli to Krysia i Ives oraz Kasia i Łukasz. Na nowej drodze życzymy im Bożego błogosławieństwa. Naszym Parafianom, którzy w czasie wakacji ochrzcili swoje dzieci albo byli Rodzicami Chrzestnymi – życzymy wielu Łask Bożych.

…Katecheza dzieci to następne wyzwanie, które mamy podjąć. …. Dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny. Jest to niemały wysiłek. Dotyczy on dzieci, rodziców, Polską Szkolę w Nicei, księdza czasem dziadków. Przypomnę, że we Francji, to rodzice mają wykonać pierwszy ruch. Sami muszą zapisać dziecko na katechezę. Nie wolno nam zwlekać. W formularzu dla Chrzestnych jest pytanie – „Czy Wasze dziecko uczęszcza na katechezę ?” Świadczy to podejściu rodziców do Kościoła.

…Rodzice stawiają czasem pytanie; „ Moje dziecko już było do Komunii, nawet do Bierzmowania. Czy ma dalej chodzić jeszcze na katechezę? ”.  Odpowiem pytaniem – a gdy dziecko nauczyło się już czytać, nawet umie dodawać i odejmować – czy dalej ma chodzić jeszcze do szkoły?

…. W czasie wakacji w odszedł od nas do Pana nasz parafianin Jurek Reczek. O spokój jego duszy zanosimy do Boga nasze modlitwy Msza Święta będzie 16. (trzecia niedziela września)

…Wszystkie troski związane z nowym rokiem szkolnym powierzymy Panu Bogu prosząc o Jego przychylności. Wyrazem zewnętrznym będzie modlitwa-błogosławieństwo dzieci oraz tornistrów i przyborów szkolnych. (30.09)

Równocześnie też jak co roku będzie błogosławieństwo pojazdów aby rodzice bezpiecznie mogli dowozić dzieci do szkoły i sami szczęśliwie dojeżdżać do pracy. Data ostatnia niedziela września (30 września)

…. Matce Bożej polecimy rok szkolny i nowy etap w naszej pracy a wyrazem tego niech będzie pielgrzymka do Laghet. Data pierwsza niedziela października (07.11) Jak poprzednie lata procesyjny z różańcem idziemy od parkingu do ołtarza. Następnie Msza Święta i piknik w dużej sali Pielgrzyma. Już dzisiaj Zachęcam, dołóżmy starań abyśmy byli razem.

…. Na przeniesienie do innej parafii zgodził się ksiądz Andrzej Koch.Obejmuje duży sektor w Grasse.
Jego instalacja Będzie w niedzielę 16 września Msza Święta o 16:30. Zachęcam aby Polacy przez swoją obecność wyrazili wdzięczność księdzu Andrzejowi za wszystko co dla nas czynił, gdy był w Parafii Świętej Heleny. Jest to trzecia niedziela miesiąca. Przypadałaby Msza w Monaco, Jednakże z tej okazji specjalnej – Mszę odwołuję.

…Wrzesień to miesiąc rozlewu krwi z powodu wojny światowej jak również poświęcenia i odwagi tych, którzy na wybrzeżu i różnych miastach Polski tworzyli zryw nazwany Solidarnością. Pamiętajmy, że wielki wkład moralny miał tu nasz Papież.

….Zmarł Arcybiskup Szczepan Wesoły. Był  Delegatem KEP. do spraw emigracji. Modlimy się o jego szczęście wieczne