Informacje parafialne 2017.11.12

*. W minionym tygodniu nagle powołał Pan do siebie naszego parafianina; Marka Kaczora. Modlimy się o spokój jego duszy. Żonie, córce z mężem, synowi z rodziną oraz najmłodszemu synowi składamy wyrazy współczucia i ofiarujemy za nich naszą modlitwę. Odprawiona będzie Msza aby Pan przyjął do do nieba.

*. Czytanie WYPOMINEK i Msza Św. za naszych bliskich, którzy odeszli – Garibaldi – środa –  godz. 19.00. Zachęcam. Przyjdźcie aby pomodlić się za tych, którym wiele  zawdzięczamy.

*. W minioną niedzielę przeżywaliśmy piękną uroczystość nawiązującą do błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Ks. Krzysztofowi Rudzińskiemu, że nam przybliżył tę postać. Słowa podziękowania dla Państwa Marioli i Patryka. Zadbali o kwiaty, przynieśli świece, rozłożyli flagi. Zrobili to z własnej inicjatywy. Dodam, że P. Patryk na Wszystkich Świętych sam umył pomnik Potockich i Lenval. Pozostaje powiedzieć; „Bóg zapłać”

*.  Pastorale des Migrants – czwartek – godz. 19.00 St.Marc.  ……
*. Planujemy nasze spotkanie i polski wieczorek z okazji Św. Andrzeja. W tym
roku przypada na 2 grudnia. Państwu; Basi i Markowi Nowińskim dziękujemy
za ich zaangażowanie. (Już zajęli się zakupami). Zwracam się z prośbą, aby nie
odmawiać pomocy w organizacji, jeżeli o nią poproszą.

*. Nieobecny będę w poniedziałek i wtorek. Mamy spotkanie dekanatu
polskiego w Tuluzie.

* Pani Irena Kandora spotyka się z pielgrzymami do Fatimy, aby rozdać bilety

*. Świętych Patronów w tym tygodniu; śr.; Alberta, czw.; Małgorzaty Szkockiej, pt.; Elżbiety Węgirskiej, sob.; Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy z pod Tarnowskiej wioski.