Informacje na 24 listopada 2019 – Niedziela Chrystusa Króla

…Rekolekcje. Pomogą nam się przygotować na Boże Narodzenie. Szczególnie przez Spowiedź. Zaczynamy w najbliższy piątek. Sobota – Spowiedź. Poprosiłem kilku księży. Można będzie spokojnie skorzystać. Nie mówmy „Spowiedź za wcześnie, do Świąt nagrzeszę” . Jeżeli dołożymy starań to wytrwamy. Przypomnę też, że przeszkodą w przystąpieniu do Komunii Św. jest grzech ciężki a nie lekki.

… Piątek i sobota – godz. 19.30. Gdzie będą rekolekcje. (Nie mamy kaplicy na Garibaldi) Przyjmują na w Kościele Św. Heleny – 142 av. Californie. Piątek (29.11) – sala na piętrze.
…Lokalizacja dobra – jest tramwaj i jest parking. Proszę dobrze ustawiać samochody.

…Rekolekcjonista – Ks. Jakub Dębicki. Przyjeżdża z Ukrainy. Prowadzi tam przedszkole dla biednych dzieci. Nie jest to łatwe zadanie od strony finansu.
Wspomożemy go składką niedzielną. Niech będzie to ofiara ze szczerego serca.

…Ks. Rekolekcjonista pojedzie do Monaco, choć jest to pierwsza niedziela. Nie będzie Mszy w Cannes 1 grudnia.

…W związku z przyjazdem Ks. Rekolekcjonisty (będzie z kolegą) podpowiem; gdyby ktoś z Parafian zechciał zaprosić księży na obiad – nie będziemy bardzo protestować. Byłoby dobrze, gdyby Parafianie umieli okazać swoją dobra wolę w tej sprawie. Pokażcie, że nie musi wszystko spadać na proboszcza.

…Czwartek – 05.12 – Biskup Ordynariusz przychodzi na spotkanie Emigrantów. Kościół Św. Heleny. Msza o godz. 19.30. Następnie spotkanie. Proszę aby Polacy się pokazali.

…Trwają starania o kościół dla nas na sobotę. (Remont na Garibaldi). Bardzo aktywnie włączyli się do sprawy; Pan Konsul Forkasiewicz, P. Agn. Stobierska, P. St. Romankiewicz

…Papież Franciszek kontynuuje tradycję swojego poprzednika – Św. Jana Pawła. Ostatnio odwiedził Tajlandię i Japonię. „Wobec istniejących różnic i podziałów ważne jest, aby religie ukazywały się coraz bardziej jako światło nadziei, będąc promotorami i gwarantami braterstwa” – powiedział papież w buddyjskiej świątyni.

…Powracają do Ojczyzny Państwo Teresa i Zbyszek RUSAKOWIE razem z córką, zięciem i wnukami. Żegnając dziękujemy, bo wspaniale zapisali się w naszej rodzinie parafialnej. Niech Pan odpłaci ich aktywne i ofiarne zaangażowanie i wszelką pomoc. Życzymy spokojnego i szczęśliwego pobytu w Polsce.

…Klęcznik do Komunii Św. – może służyć nie tyle aby na nim uklęknąć (jest niewygodny) raczej aby się na nim wesprzeć wstając ze stopnia marmurowego. Może stać przy Komunii

…W Grupie Różańcowej witamy Panie; Grażynę i Wandę. Zapraszamy innych. Intencja na grudzień; Za dzieci w krajach wojny i głodu. Koperty składali; Maciek i Mikołaj (studenci) Dziękujemy.

…Pani spokojna i ułożona która już pracowała w Nicei przy starszej osobie
szuka pracy. Musiała wyjechać ze względów rodzinnych. Ma ubezpieczenie polskie. pracę mogłaby podjąć od zaraz. <[email protected]