INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.10.30

1. Niedziela w ciągu roku

*. We wtorek Święto Wszystkich Świętych. Msze  Św. ; Col de Villefranche – godz. 10.00    Garibaldi – poniedz. godz. 18.00 (Msza z wigilii Święta). Jest to ostatni dzień października – po Mszy Św. młodzież zaprasza na Różaniec ze Świętymi. W miejsce kazania – Różaniec. Ponadto jak co roku organizujemy Mszę za naszych bliskich zmarłych  na cmentarzu zamkowym przy porcie w Nicei. (tam gdzie są kaskady- wjazd od strony portu ). Msza – godz. 16.30  Następnie podchodzimy pod polski grobowiec ( fundatorów szpitala dla dzieci). Tu odmówimy różaniec za zmarłych z naszych rodzin. Gdzie można postawić samochód bez opłacania za parkowanie? We Francji w niedziele i święta nie płaci się za parkowanie.

*.  Wypominki – to forma naszej pomocy zmarłym, którzy są nam bliscy. Przez cały listopad przed Mszą czytamy wypominki i odmawiamy dziesiątek różańca.

*.  Siostra Dorota zaprasza dziś do Laghet. Do dyspozycji jest grill.

*. Jest możliwość aby zabrać na tydzień obraz Jezusa Miłosiernego. Niech Pan Jezus zaproszony do naszych rodzin – obdarza nas swoimi łaskami a Maryja oręduje za nami jak to uczyniła na weselu w Kanie Galilejskiej.

*. Pani Danusia (siostra Pana Bogdana) kończy swoją pracę i będzie wracać do Polski. Obecną Mszę Św. ofiaruję w jej intencji. Niech będzie to wyraz wdzięczności za jej wielkie zaangażowanie w życie naszej Parafii. Módlmy się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla niej samej i jej rodziny.

*. Wyrazy podziękowania dla Pani Marioli Bednarek, która (jeszcze chora) poświęciła  wiele czasu i była kilka razy w banku, aby sfinalizować przekazanie naszej składki dla rodziny dotkniętej nieszczęściem zamachu na promenadzie. Nasza rodzina parafialna może być dumna z ubieranej kwoty – za nią mówię „Bóg zapłać”. Dodatkową piękną sprawą jest wczorajsza akcja krwiodawstwa.

*. Sprzątanie – prosili nas gospodarze aby posprzątać na Święto Wszystkich Świętych.Telefon był w tygodniu , ale mimo wszystko znaleźli się chętni. Mamy posprzątany kościół. Tym, którzy przyszli do pracy – składam podziękowanie od nas wszystkich.