INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.10.09

1. Niedziela w ciągu roku

*. Październik  to miesiąc Różańca. Codziennie zbieramy się w kaplicy na Garibaldi aby uczcić Matkę Bożą. Zachęcam i zapraszam aby dołączyć do nas. Garibaldi. Godzina 19.00

*. Dziękuje wszystkim Parafianom za udział w pielgrzymce do Matki Bożej w Laghet. Szczególne podziękowanie dla tych, którzy dołożyli starań aby organizacja pielgrzymki wypadła dobrze. Dziękuję tym, którzy posłużyli innym  własnym  samochodem. Dziękuje za to, że pomyśleliście o braciach zabierając coś więcej do grillowania  i do jedzenia aby się podzielić.

*. Bóg zapłać za składkę ostatniej niedzieli, która będzie wysłana do rodziny dotkniętej nieszczęściem na Promenadzie. Okazaliście bardzo dużo zrozumienia i braterskiej miłości. Zapewne Pan Bóg poczyta Waszą ofiarność i wynagrodzi. Niezwykła to składka, bo znalazło się kilka banknotów 50€ i nawet banknot 500€.

*. Ks. Andrzej zaprasza na kiermasz  z wyprzedażą i posiłkiem. Kościół Św. Heleny – przyszła niedziela.

*. Msza Św. recytowana. Nasi gospodarze  w Col de Villefranche, u których wynajmujemy  kościół (i solidnie płacimy) poinformowali, że w przyszłą niedzielę będą mieli w Mszę Św. o godz. 11.00. W związku z tym nasza Msza Św. o godz. 10.00  będzie recytowana i bez pieśni.

Ponadto będzie lepiej gdy samochody zostaną  na dole i nie wjadą pod kościół aby uniknąć zgrzytu w wąskiej uliczce gdzie mieści się tylko jeden samochód. Uważam, że będzie lepiej aby busiki w tym dniu też nie wjeżdżały na teren kościelny.

*.Dziś nie Ma Mszy w Cannes.

*. W przyszłą niedzielę – Msza Św. w Monaco  – 15.30

*. Do wynajęcia mieszkanie 2 pokojowe, 50m2, kuchnia osobna, łazienka z prysznicem. Lokal jest po remoncie,  jest umeblowany praktycznie, tzn. są 2 lóżka 1 osobowe, szafa, komody itd. Jest jasny i dobrze ogrzewany zima. Ciche. Niedaleko dworca. Czas wynajęcia; do wakacji. Kontakt; 0695315011.   [email protected]