INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.10.02 27. Niedziela w ciągu roku

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.10.02

1. Niedziela w ciągu roku

*. Dzisiejsza składka przeznaczona jest dla rodziny spod Myślenic gdzie dwie córki zginęły w zamachu w Nicei. Podczas poświęcenia pojazdów też będzie można dołożyć ofiarę do koszyczka, jej cel jest taki sam. Za składkę – tą w kościele i tą przy samochodach – mówię Wam „Bóg zapłać”. Państwo Bednarkowie przekażą zebraną kwotę. Ojciec Święty przyjmując w Rzymie krewnych ofiar zamachu w Nicei, powiedział: „Na ataki diabła można odpowiedzieć jedynie dziełami Bożymi, którymi są przebaczenie, miłość i szacunek dla bliźniego”. Niech hojność naszego serca będzie wsparciem dla rodziny, którą tak ciężko dotknął los.

*. W kontekście tego do czego doszło latem na Promenadzie organizowana jest akcja honorowego krwiodawstwa. Kieruje tą sprawą Pan Konsul Forkasiewicz. Przesłał nam potrzebne dane. Mianowicie; data – 29 października (ostatnia sobota miesiąca). Miejsce – 45 rue  Auguste Gal 06300 – Nice od godz. 8.30. Kto może oddać krew? Warunki; wiek 18-70 lat. Zdrowie – dobre. Waga – nie mniej niż 50 kg. W ciągu ostatnich czterech miesięcy – nie był poddany operacji, nie przebywał w regionie malarii. Kandydatów proszę, aby wpisali się na listę po Mszy Św. a do oddawania  krwi zabrali z sobą świadectwo tożsamości. Krwiodawstwo jest akcją a najwyższym stopniu honorową i godną pochwały. Ponadto, nigdy nie wiemy kiedy my sami czy nasi bliscy mogą potrzebować pomocy w postaci krwi niezastąpionej niczym innym. Poprosimy kogoś z parafian, aby stanął po Mszy przy drzwiach. Będzie miał listę i ulotkę na której będzie data i adres akcji krwiodawstwa.

*. Po Mszy Św. pokropienie  pojazdów. Będziemy się modlić i prosić Św. Krzysztofa aby miał w opiece kierowców i pasażerów (Wszystkich a szczególnie tych małych dowożonych do szkoły). Kierowcy otrzymają breloczek Św. Krzysztofa oraz znak pierwszych Chrześcijan, którym jest symbol rybki.

*. Przyszła niedziela – nasza pielgrzymka do Matki Bożej w Laghet. Wybrać się  do sanktuarium wymaga pewnej decyzji, wysiłku i poświecenia, ale tu się testuje nasza postawa dojrzałego Katolika. Pp. Franciszek powie; …kochani nie przyszliśmy na świat, aby «wegetować», aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad…trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”.

*. Nasz program; od 10.00 – Spowiedź (będzie Ks. Stanisław). 10.20 – Procesja Różańcowa – wyruszamy z parkingu. Tradycyjnie towarzyszą nam klaksony motocykli. Czekamy na to. Zwracam się do Pana Romana Trzaskowskiego aby zmobilizował swoją grupę moto.

Przechodzimy przez Bramę Jubileuszową prosząc o potrzebne łaski dla siebie i naszych bliskich.  Msza Św. na zewnątrz a następnie piknikujemy. Mamy dwa grille. Jeden jeszcze nie jest poskręcany. Proszę aby chętni panowie tą sprawą się zajęli. Trzeba się skontaktować z Panem Markiem lub Panem Bogdanem.

*. Październik. Codziennie (poza niedzielą) gromadzimy się na  Garibaldi aby uczcić Matkę
Bożą. – godz. 19.00.
*. Na Garibaldi – Msze w soboty =  godz. 18.00