INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.08.28 22 Niedziela w ciągu roku

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.08.28

22 Niedziela w ciągu roku

*. W Grupie Różańcowej modlimy się za dzieci, nauczycieli i rodziców o Boże błogosławieństwo w nowym roku  szkolnym.

*. Przypominam rodzicom o obowiązku zapisania dziecka na katechezę. Może ona być w parafii francuskiej, czyli parafii zamieszkania. Może być przy Polskiej Parafii. Niech rodzice mogą wybrać dzień, który im odpowiada. Już dzisiaj należy pomyśleć o katechezie dzieci do Pierwszej Komunii Św.

*. Na początku roku szkolnego chcemy dokonać poświęcenia samochodów, aby nic złego się nie przydarzyło na drodze. Niech Św. Krzysztof ma nas w swojej opiece.

*. Przypominam datę naszej pielgrzymki do Matki Bożej w sanktuarium w Laghet; – 10 października (druga niedziela października). Po Mszy spotykamy się na rodzinnym pikniku. Nie będzie wtedy Mszy o godz. 10.00 w Col de Villfranche ani o 15.30 w Cannes.

*. Wyjazd do Matki Bożej w La Salette to wspaniała inicjatywa naszych parafian. Na czele tej grupy stoją; pan Marek i pan Andrzej – do nich zgłaszajcie się po informacje szczegółowe. Dodam tylko, że do La Salette jest ok 300 km. i każdy może się wybrać.
*. Msze Św. w przyszłą niedzielę; godz. 10.00 – Col de Villefranche, godz. 15.30 – Cannes, sobota godz. 19.30 – Garibaldi.

*. W tym tygodniu wspominamy naszych Świętych Patronów; Pon.-Św. Jana Chrzciciela w jego męczeństwie, oraz Św. Sabiny, śr – Św. Pauliny, czw. Błog. Bronisławy, pt. Św. Stefana, sob. – Św. Grzegorza. niedz- Św. Rozalii