INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.08.14

XX Niedziela w ciągu roku – kolor zielony.

* Jutro (15 sierpnia) przypada Święto Wniebowzięcia Matki Bożej.

Msze Św.: Col de Villefranche – godz.  10.00
Garibaldi – Msza Św. Antycypowana – godz.  19.30.
Wyjaśnienie; W niedzielę i poniedziałek powinniśmy przyjść dwa razy do kościoła. Jedna Msza jest z racji Dnia Pańskiego, druga z racji Święta M. Bożej, ten dzień (Assomtion)  we Francji jest oficjalnie wolnym od pracy.

* Podziękowanie składam tym wszystkim, którzy dołożyli starań aby nasza parafia funkcjonowała normalnie podczas nieobecności proboszcza.

Dziękujemy Panom; Andrzejowi i Bogdanowi, którzy przyjeżdżali wcześniej aby otworzyć kościół i przygotować ołtarz i parametry do Mszy, Książki, mikrofony natomiast po Mszy to wszystko składali do zakrystii. Dziękuję tym, którzy w tym pomagają. Widzę często Rafała, Roberta, naszego pana doktora… Czy jeszcze innych. Za tą pracę dziękujemy. Podziękowanie specjalnie dla pana Romana, który nie tylko pomógł znaleźć pierwszego księdza zastępcę, ale również czuwał nad całością sprawy

* Święta w tym tygodniu; Jutro – Wniebowzięcie M.B = Marii. Wtorek – Stefana. Środa-Jacka. Czwartek – Ilony. Sobota – Bernarda. Solenizantom składamy życzenia i ofiarujemy modlitwę.

* Witamy w naszej parafii gości. Cieszymy się, że jesteście z nami. Życzymy miłego pobytu na Wybrzeżu Lazurowym a po urlopie szczęśliwego powrotu do Ojczyzny.

* Parafian, którzy powrócili po urlopie, zachęcamy aby się włączyli w normalny rytm pracy i modlitwy. Ponadto proszę aby przekazali dobre spostrzeżenia z doświadczeń wakacyjnych, które możemy wcielić do naszej liturgii niedzielnej Mszy Świętej.