INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.04.03. (Niedziela Miłosierdzia Bożego)

* Pielgrzymka Polaków do Lourdes …04-08 maja – Zaprasza Polska Misja Katolicka.
Ci, którzy maja zwyczaje pielgrzymować do Matki Bożej mogą zaświadczyć, jak wiele doznają łask dla siebie samych i swoich rodzin. Jeżeli tylko okoliczności pozwalają, to wybierzmy się do tego światowego sanktuarium.

* Z przykrością informuję, że Ks. Biskup Lechowicz nie będzie mógł do nas przyjechać na święto parafialne. Obiecuje, że będzie to w innym terminie.

* Wakacje dla dzieci i młodzieży. Okazja do formacji dla kandydatów na ministrantów. Tuniki i paski na nas czekają. Przed rozdaniem potrzeba nam kilka prób. Konsultuję w tej sprawie rodziców – kiedy Wam odpowiada.

* Spotkanie modlitewne z okazji Święta Miłosierdzia Bożego. Organizowane jest przez Diecezję dziś o godz. 17.00 – Nicea. Plac Emmanuel-Gauthier. Koło prefektury. Biskup ordynariusz serdecznie zaprasza.

* Obraz Miłosierdzia Bożego przyjmują w tym tygodniu Państwo Janikowie z córkami.

* Chciałbym złożyć wyrazy mojego uznania dla tych Parafian, którzy pięknie wypełnili postanowienia wielkopostne. Spotkałem wiele osób, które skromnie wyznały, że tym okresie wytrzymali bez alkoholu. Każde podjęte postanowienie jest miłe Panu Bogu a nam przynosi wiele łask.

* Powracając do Sakramentu Pojednania – okres Spowiedzi Wielkanocnej trwa. Kończy się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Trudno sobie wyobrazić prawdziwego Katolika bez spowiedzi na Wielkanoc. Jestem do Waszej dyspozycji bezpośrednio po Mszy.

*
Pan Jezus przez Siostrę Faustynę mówi tak;  W dniu tym (Święto Miłosierdzia) otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).