INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.03.13

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.03.13 (Piąta Niedziela Wielkiego Postu)

* Za tydzień – Niedziela Palmowa – czytanie Pasji. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Niech w naszym zabieganiu przedświątecznym nie zabraknie czasu na modlitwę i na spowiedź. Jestem do dyspozycji przed i po Mszy. Można też umówić się indywidualnie z księdzem

* Dojechały do nas z Polski Baranki i palmy. Ceny jak w ubiegłym roku.

*Mamy też alby dla Służby Liturgicznej Ołtarza.  Alby i paski (sznury) pozostaną w domu u ministrantów. Będą je przynosić w niedzielę do służenia. Jednakże przed rozdaniem stroju musimy odbyć kilka prób w kościele. Umówię się z rodzicami, tak aby wszystkim odpowiadało.

* Przychodzą do naszej wspólnoty w Święta; w Niedzielę Wielkanocną – Ks. Stanisław Skorczyński,  w Poniedziałek Wielkanocny – Ks. Irek Brach. Zapewne Księża czują się dobrze wśród Rodaków. Byłoby pięknie, gdyby jedna czy druga rodzina mogła zaprosić na obiad. Ja chciałbym bardzo być wtedy z Wami, ale nie mogę, bo czeka mnie Monaco i Cannes.

* Dziś składka na sprzątanie kościoła. Dziękuję za poczuwanie się do obowiązku.

* W piątek Droga Krzyżowa – Garibaldi – godz. 19.00

Wcześniej Msza Św. Zapraszamy do uczestniczenia.

* Pan Konsul Forkasiewicz prosił aby ogłosić, że jest możliwość uczestniczenia w spotkaniu, które ma na celu propagowanie piękna i wartości naszej Ojczyzny. Będzie debata na temat rozwoju Polski pod względem ekonomicznym i socjalnym. Sporo miejsca będzie poświęcone na ukazanie piękna naszego Kraju od strony turystycznej. Mowa będzie o możliwości inwestycji w Polsce oraz zagranicznych inwestycjach Polaków. Pan konsul będzie jednym z prelegentów, który przybliży nam te zagadnienia oraz zaprasza nas na spotkanie w poniedziałek 14 marca godz. 13.30    Bd. Carabacel Nr. 20 (Chambre de Commerce)