INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.03.06 (Czwarta Niedziela Wielkiego Postu)

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.03.06
(Czwarta Niedziela Wielkiego Postu)
*Dziękujemy Państwu Profesorom za przyjazd, mimo że nie zdrowie im nie domaga i szatan bardzo im przeszkadzał (np. samolot wylądował w Rzymie zamiast w Nicei.) Natomiast spotkania były bardzo interesujące połączone z dyskusją. Piątkowe trwało do godz. 22.00. Najdalsi Parafianie przyjechali z odległości 70 km.

* Dziś Msza Św. w Cannes. Następnie konferencja i dyskusja.

* Dziękujemy P. Bogu za łaskę Spowiedzi Św. Wdzięczność wyrażamy również księżom spowiednikom.

* Niech nikt nie zaniedba spotkania z Panem Jezusem przebaczającym. Niech będzie to spotkanie radosne i pełne ufności. Pan Jezus nie tylko że odpuszcza nam grzechy, ale też dodaje sił bierze nas w obronę przeciw atakom szatana i złu, które od niego pochodzi. Dowodem tego jest Ewangelia przyszłej niedzieli, gdzie On obronił kobietę przed śmiercią ukamienowania.

* Modlitwą otoczmy siostry i braci szczególnie z naszej parafii i naszych rodzin, którzy nie mogli otrzymać rozgrzeszenia.

* Przed Świętami należy nam pomyśleć o sprzątaniu kościoła i kaplicy. Wiem, że lepszym wyjściem dla Parafian jest złożenie na sprzątanie, zamiast przyjść do sprzątania. Jeżeli ta forma Wam odpowiada i podtrzymujemy tą opcję, to ogłaszam składkę na sprzątanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. przy drzwiach wyjściowych. Proszę bardzo aby podejść do sprawy bez uprzedzenia i lekceważenia.

* Jadą do nas z Polski palemki, abyśmy mogli uroczyście świętować wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

*Baranki wielkanocne. Zamówimy u naszych przewoźników. Żeby uprościć sprawę, to Parafia zamówi je hurtem, ale w tej samej cenie możecie je kupić u P. Krzysztofa lub P. Pawła lub w sklepiku polskim u Madzi.

*  Mail z Suwałk. „Udało nam się wylosować bilety na mecz Polski z Irlandią. Nigdy nie byliśmy we Francji. Pojechałbym z bratem i synkiem. Boimy się, że koszt hotelu przekracza nasze możliwości finansowe. Czy możecie nam pomóc? Data; 11-14 czerwiec. Prosimy bardzo. Wojtek. [email protected]