INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.12.13 – Trzecia niedziela ADWENTU

*Rekolekcje. Dziękujemy Księdza Nikodemowi oraz Księżom spowiednikom; Andrzejowi i Grzegorzowi.

* Składka na sprzątanie. Nie ma wątpliwości, że należy posprzątać kościół na Święta. Wybraliśmy formę bardziej odpowiednią – robimy składkę zamiast zwoływać się na sprzątanie. Bardzo proszę – poczuwajmy się do obowiązku. Dla większości łatwiej dać kilka €uro na sprzątanie, niż przyjść do sprzątania kościoła. Wszystkim, którzy dołożyli się do sprzątania w tej formie mówię: „Bóg zapłać”. Niemniej informuję, że Pan Andrzej (który zawsze przychodzi sprzątać gratisowo) będzie również w sobotę. Z nim można się umawiać co do sprzątania w Col de Villefranche.

* Co do sprzątania kaplicy na Garibaldi – uprzedzili nas gospodarze. Kaplica jest wysprzątana i udekorowana na Boże Narodzenie.
Żebyśmy nie pozostali dłużni, złożymy dla nich ofiarę. Podzielimy uzbieraną kwotę na połowę. Niech nie będzie żenująco mała.

* Po Mszy, przy drzwiach ofiara do koszyczka na sprzątanie. Bóg zapłać za Waszą hojność.

* Na okres Świąt nie ma katechezy w grupie Pierwszo-Komunijnej. Spotykamy się po Nowym Roku.

* Mamy miłą wiadomość; na Boże Narodzenie zapowiedział się do nas Ks. Stanisław Skorczyński.
Przychodzi do Swoich aby złożyć życzenia. Mieszka w domu emerytów dla księży koło Acropolis.

*Pasterkę urządzimy jak poprzedniego roku, czyli a kaplicy na Garibaldi o 21.30

* Płomień Groty Betlejemskiej. Nasze Polskie Zuchy przekażą nam PŁOMIEŃ BETLEJEMSKI. Będzie to w przyszła niedzielę 20 grudnia. Harcerze z Wiednia polecą do Betlejem, aby go przywieź najpierw do Austrii. Następnie pociągiem zostanie przywieziony do nas. Zapalmy od niego naszą świecę. Nawet gdy zgasimy płomyczek i zapalimy w domu ponownie, to i tak pozostanie faktem, że pierwsze zapalenia świeca otrzymała od PŁOMIENIA z BETLEJEM.

*Na naszej Internetowej Stronie Parafialnej znajdziecie urocze zdjęcia dzieciaczków z imprezy mikołajowej z ubiegłej niedzieli. Dziękujemy za nie Rafałowi i Madzi.