INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.11.29 Pierwsza niedziela ADWENTU

* Ojciec Święty kontynuuje sześciodniową podróż apostolską, podczas której odwiedza Kenię, Ugandę oraz Republikę Środkowoafrykańską. Módlmy się o bezpieczeństwo Papieża oraz o dobry rezultat jego misji.
*Wieczorek – dziękujemy za zorganizowanie; Panu i Markowi i jego ekipie. (Basia, Bogdan i Danusia, Dominik, Jolka, Aneta)

* Mini-REKOLEKCJE za niecałe dwa tygodnie. Zapraszam do wzięcia udziału. Należy dołożyć starań, pokonać przeciwności, zwyciężyć lenistwo i przyjść aby się odnowić. Dla tych, którzy nie mają przeszkody do Spowiedzi – więcej niż wskazany – jest Sakrament Pojednania. Tu nie ma wymówki, nie ma gadania, że kiedy indziej, że na urlopie w Polsce. Dwa dni – piątek i sobota. Sobota jest przeznaczona na spowiedź. Będą inni księża aby posłużyć.
Data; 11, 12 13 grudzień. Miejsce; kaplica na Pl. Garibaldi. Rekolekcjonista; Ks. Nikodem (ten, który uczył nas śpiewać i posługiwał się bębenkiem. Czekają koperty, w których zamknęliśmy nasze postanowienia. Otworzymy je po roku, aby sprawdzić nasze duchowe postępy.

* Przyszła niedziela – przychodzi do dzieci Św. Mikołaj. Zapraszamy dzieci i rodziców. Spotkanie w Sali po Mszy obok kościoła na Colle de Villefranche. Dla rodziców i wszystkich dorosłych ekipa Świętego Mikołaja organizuje kawkę. Można z domu przynieść ciastko i wspólnie z dziećmi spędzić miłe popołudnie przy Świętym Mikołaju.

* Trwa przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Św. po polsku. W spotkaniach uczestniczą rodzice, co jest bardzo pozytywne. Dzieci jest siedmioro. Grupa jest otwarta i zawsze można dołączyć. Spotkania są w piątki o godz. 17.30. Trwają 45 minut. ZAPRASZAMY. Celem jest dać dziecku możliwość bezstresowej spowiedzi w języku polskim podczas wakacji u dziadków.

* Nasza polska tradycja świąteczna przejawia się między innymi przez opłatki oraz kartki z życzeniami. Doszły do nas z Polski piękne kartki na Boże Narodzenie. Kartka (duża) z kopertą – 1.5€. Komplet opłatków – 1€.

*W tym tygodniu modlimy się za solenizantów. Patronowie to Św. Andrzej, Św. Barbara i Św. Mikołaj.