INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.10.04

*Za dwa tygodnie pielgrzymujemy do Matki Bożej w Laghet. W tym dniu -18 października nie ma Mszy w Col de Villefranche.  O godz. 10.00 procesyjnie, z Różańcem wyruszamy z  parkingu do ołtarza polowego. Po Mszy zasiadamy do stołu w Sali Pielgrzyma. Dzielimy się tym co każdy przyniesie do jedzenia. Pomoże nam to stworzyć rodzinną atmosferę. Nie zapominamy, że będzie z nami Ks. Biskup i Ks. Rektor.

* W tym dniu nie ma Mszy w Monaco. Natomiast serdecznie zapraszamy naszych parafian z Monaco i Cannes. Świętujemy razem u Matki Bożej w Laghet.

* Dojazd do zanktuarium w Laghet jest bardzo łatwy. Najprościej autostradą zjazd „La Turbi Nr. 57. Dojeżdżając po lewej stronie już widać wieżę kościoła. Wjedziemy na parking – jest dużo miejsca.                 Są ulotki o Laghet razem z mapką. Proszę zabrać.

*Głosowanie – 25 października. Mamy punkt wyborczy w Antibes. Nie wolno nikomu się tłumaczyć że jestem zmęczony, że nie mam jak dojechać. Gdy się chce to się zrobi. Nie wolno nam łatwo oddawać rządów w Polsce w ręce ludzi którzy są przeciwko Kościołowi i przeciw  katolickiej rodzinie. Jeżeli ktoś nie pójdzie do głosowania, to znaczy że zgadza się na to żeby w naszej Ojczyźnie było źle, i nawet do tego się przyczynia.

Zapisać można się przez internet. Link ; https://ewybory.msz.gov.pl  Gdy jakaś osoba nie dysponuje Internetem, mamy wydruk, który możemy dać aby pomóc w zarejestrowaniu.
Rejestracja do głosowania do dnia; 7 października – korespondencyjnie, 22 paźdz. – osobiście.
* Trwa katecheza – nie muszę chyba przypominać rodzicom ich obowiązku wobec dzieci.

• 25.X Święta przeniesiona z Col de Villefranche do Baulieu. Racja – instalacja Ksiedza Ireneusza Bracha. Jesteśmy zaproszeni na aperitif. Na ofiarowanie zaśpiewamy pieść po polsku. Mamy też zaproszenie na obiad. Zabieramy z sobą coś w koszyczku czym możemy się podzielić. Proszą abyśmy sprecyzowali ile nas zostaje na obiad.

* Dziś Msza w Cannes o 15.30 jest ofiarowana o spokój duszy świętej pamięci Kazię Nizio.

* Codziennie Różaniec w kaplicy na Garibaldi – godz. 19.00  Zapraszamy. Matka Boża tak wiele może nam wyprosić u swojego Syna. Wystarczy do Niej Przyjść.

* W każdą sobotę Msza na Garibaldi. Jest to Msza antycypowana niedzielna.
Powracamy do godziny 18.00. Tak będzie aż nastąpi zmiana w okresie wiosenno-letnim.