INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2015.09.27

*Rozpoczniemy wkrótce październik – miesiąc różańcowy.

Tak wiele możemy otrzymać od Matki Bożej, gdy prosimy Ją odmawiając różaniec. Niech ten miesiąc będzie naznaczony szczególnie modlitwą na różańcu w życiu każdego z nas. Z jednej strony – tak bardzo nam emigrantom potrzeba pomoc.
Z drugiej strony – Matka Boża jest w stanie nam pomóc, skorzystajmy z tej pomocy. Przez cały październik – Różaniec w kaplicy na Garibakdi-godz.19.00

* Odwołane Msze Św. w Col de Villefranche o godz. 10.00
18.10 – pielgrzymka Polaków do Laghet + piknik. Mszę poprzedzamy procesją
różańcową z  parkingu – godz. 10.10 w obecności Biskupa Nicei i Rektora PMK.

25.10 – instalacja proboszcza Parafii francuskiej. Racje naszej obecności;
– jest to parafia do której w pewnej formie należymy, bo korzystamy z kościoła (busik, piknik
– Nowy proboszcz – Ks. Ireneusz Brach jest naszym Rodakiem, Ksiądz diecezji Katowickiej,jego korzenie  rodzinne sięgają Małopolski.

* Głosowanie . Antibes . Na całym świecie Polacy pójdą do głosowania w 250 punktach wyborczych. We Francji jest ich 9. Na prośbę Pana Konsula Generalnego z Lyonu został utworzony dodatkowy punkt w Antibes. To dla nas, abyśmy mieli ułatwione głosowanie. Daje nam to szansę głosowania na partię przychylna Kościołowi, która będzie bronić małżeństw katolickich, wystąpi przeciwko zabijaniu dzieci nienarodzonych, zatroszczy się o emigrantów, stworzy lepsze warunki pracy dla Rodaków w Ojczyźnie. Głosowanie będzie w niedzielę – 25 października. Wcześniej należy się wpisać na listę, lub poprosić o formularz do głosowania. Można to zrobić za pomocą Internetu.

* Katechizm – Początek roku ma być zaznaczony przez zapisanie dziecka na katechizm. Kładę to rodzicom na sumienie. Ponadto … nie tylko moje dziecko, ale tez zapytam delikatnie sąsiadkę-Polkę gdzie jej synek czy córka chodzi na katechizm. Może ona jeszcze o tym nie pomyślała.

* Świeci Patronowie tego tygodnia; Poniedz.- Św. Wacława, wtorek – Świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała, środa – Św. Hieronima, czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka J., piątek – Świętych Aniołów Stróżów,

* Planujemy koszulki trykotowe z okazji pielgrzymki. Będzie napis. Nice-Laghet Pèlerinage – czy wyrażacie zainteresowanie ? Cena bardzo niska.

* Dziś Msza w Monaco. Ste. Dévote. 15.30

* Dziękuje rodzicom, którzy zrozumieli moja prośbę, aby na Mszy zajmować z dziećmi miejsca w pierwszych ławkach. To dla dobra dzieci oraz samych rodziców. Dzieci nabywają dyscypliny i uczą się grzeczności, co następnie przenosi się z kościoła do domu.

* Potrzebni są fachowcy;  4  murarzy i 4 pracowników ogólnobudowlanych. Zapewnione jest zakwaterowanie oraz 1500 €  na rękę od zaraz.  Kontakt; Robert – 06 52 65 68 26