Informacje duszpasterskie na niedzielę 17 listopada 2019

…Przyszła niedziela(24.11) będzie ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Jest to Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Następnie wchodzimy w okres Adwentu. Nasze spotkanie z Dzieciątkiem będzie przygotowane przez rekolekcje parafialne i Spowiedź. Pomoże nam w tym Ks. Jakub Dębicki a do posługi przy Spowiedzi usiądą księża rodacy.

…Data rekolekcji; zaczynamy w piątek 29, Spowiedź 30 – listopada. Niedziela – Col de VF i Monaco. W tym roku udało się ustalić termin rekolekcji dość wcześnie. Dla udających się do rodzin na Święta, będzie możliwość odprawienia spowiedzi przed wyjazdem.

…Komunia Św. na klęcząco oraz przyjmowanie Komunii Św. do ust (a nie na rękę) – jest wyrazem wielkiej czci wobec P. Jezusa Eucharystycznego. Nikt nie może nam tego zakazać, nikt nie może nam nakazać. Najważniejsze jest to co jest w sercu. Nie mamy „balasek”, ale można uklęknąć na stopniu. Może byłoby dobrze postawić klęcznik do Komunii. Nie bójmy się, że czas Mszy przedłuży się prze to.

…Spotkanie z Biskupem Nicei będzie 5go grudnia. Ksiądz Biskup chce spotkać Polaków-Emigrantów. Program jest taki; 18.30 Msza w kościele Św. Heleny. Krótkie spotkanie z wiernymi. Można Ks. Biskupowi przedstawić swoje uwagi. Debata Ks. Biskupa z księżmi.
Herbatka.

… Spotkania takie odbywają się w grupach innych emigrantów. Do Polaków Ks. Biskup przyjdzie pierwszy raz. Zwyczajnie na obradach i na herbatce są tylko księża. Jednakże możemy tu dokonać modyfikacji i zaprosić Ks. Biskupa do szerszego grona, czyli do nas wszystkich.

…Jednakże musiałbym wiedzieć, czy przyjmujecie taką propozycję …i czy przyjdziecie na spotkanie. Wtedy poproszę Ks. biskupa o jego zgodę na obecność Parafian.

… Archidiecezja Poznańska. Arcybiskup Juliusz Paetz odszedł do Domu Ojca. Był metropolitą poznańskim w latach 1996-2002. Miał 84 lata.

…Pan Bóg powołał do nieba jedną z członkiń naszej parafialnej Grupy Różańcowej. To Krystyna Boczkowska z Warszawy. Zapewne Maryja przedstawi ją swojemu Synowi jako tę, która ma specjalny przywilej aby szybko wejść do nieba dzięki modlitwom na różańcu.
Zachęcam, aby ktoś wpisał się na to wolne miejsce. Jeden dziesiątek dziennie to wcale nie jest dużo, natomiast zasługi są wielkie i pomoc z nieba bardzo duża.

…Pan Zięba ofiarował kompletny zestaw Karaoke. Zapewne będzie w parafii dobrze wykorzystany.  Panu Wojtkowi i jego córkom mówimy „Bóg zapłać”.

… Na Andrzejki zaprasza Amicale. 23 listopada. Restauracja ”Le Ligure” 15, rue Biscara.  Obszerne informacje na stronie  internetowej Amicale.

…Gdyby ktoś chciał się podjąć zorganizować wieczorek andrzejkowy przy parafii, to chętnie pomogę i służę radą.