Informacje duszpasterskie 2018.01.21

*. Podróż Apostolska Papież Franciszka do Chile i Peru to czas spotkania z ludem, który potrzebuje pokoju i dialogu w tym rejonie świata przesyconym przemocą i korupcją.

*. Więźniowie z 11 zakładów karnych w Limie przygotowali 200 tys. różańców, które będą pamiątką wizyty papieża w Peru.

*. Monaco – dziś – Msza  Św. – 15.30 (nie w kościele, lecz w Sali na piętrze)

*. Monaco – WYJĄTKOWO – przyszła niedziela (28.01) – nie ma Mszy Św. o 15.30. Parafia Sté Dévote przyjmuje biskupa rytu maronickiego z Cypru.

*. Miniona niedziela. Dzień Emigranta w Monaco – uroczystość wypadła bardzo pięknie. Słowa pochwały ze strony Arcybiskupa padły wobec Polaków za solidne przygotowanie. Złożyły się na to piękne stroje tak góralskie jak i krakowskie, pięknie wykonany Psalm po polsku i francusku przy akompaniamencie gitary, Ave Maria po polsku i monegasku – gdzie śpiewała Pani Dorota. Po Mszy smakowały wszystkim polskie kanapeczki z domowym smalcem i kabanosy ze Stalowej Woli. Pięknie dziękuję Pai Ani, Państwu Marioli i Patrykowi, Teresie i Robertowi oraz całej rodzinie Państwa Janików, którzy przyjechali z Cannes la Bocca. Było też sporo naszych Rodaków, którym wyrażam wdzięczność za przybycie. Na przyszłość zachęcam innych do wzięcia udziału.

*. Modlimy siee za babcie i dziadków z okazji ich święta.( Dziś i jutro)

*. Pan wezwał do siebie nagle naszego parafianina. Roman Werpachowski swoim życiem i pracą można służyć Bogu i ludziom. Jak sam przyznawał Pan Bóg dał mu siłę do porzucenia nałogu alkoholu. Wiele możemy uczyć się od niego. Módlmy się o spokój jego duszy.

*. Zbliża się Świeto Matki Bożej Gromnicznej. Na  uroczystości do kaplicy na Garibaldi zapraszają gospodarze tego miejsca. Podczas Mszy będzie uroczystość obłóczyn jednej z kandydatek Bractwa Pokutników Niebieskiech. Msza – 3 lutego godz. 11.00.   7, Pl.Garibaldi
Po Mszy gospodarze zapraszają na posiłek. (należy się wpisać do 30.01  [email protected]

*. Wieczorek karnawałowy – 10 lutego. Poprosimy pana Marka i panią Basię o organizację Sali. Natomiast pana Mirka i panią Joannę poprosimy o muzykę.

*. Admicale des Polonais prosi aby ogłosić ich Bal Karnawałowy na 27 stycznia. Tradycyjnie w Caros. Wstęp; 65 i 55 €. Tel; 0 660 565 618 …0 623 805 902

*. Rekolekcjonista – kogo prosimy ? Kogo chcecie