III Niedziela zwykła 21.01.2024 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika. W środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. We czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. W piątek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. W sobotę wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy.

2.Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o Jedność Chrzescijan. O tę modlitwę apelował do nas św. Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski: „Jest mym gorącym pragnieniem, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa w mojej Ojczyznie nie ustawali w odkrywaniu braterstwa w Chrystusie wypływającego ze wspólnego chrztu….. Gromadzimy się w imieniu naszego wspólnego Pana na chwilę braterskiej modlitwy. Chcemy dziękować za wspólnie przebytą drogę. Chcemy się też modlić o wytrwałość we wszystkich dążeniach ekumenicznych”. Odpowiadając na apel św. Jana Pawła II módlmy się o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

3Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 21.01.2024 r.

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote
  • 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France