III Niedziela Wielkiego Postu 3.03.2024 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek Święto św. Kazimierza, królewicza. We czwartek wspomnienie św. Perpetuy i Felicyty, męczennic. W piątek wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika. W sobotę wspomnienie św. Franciszki Rzymskiej, zakonnicy.

2.Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. To sposobny czas, aby ten znak wiary i nadziei znalazł należne mu miejsce w naszym miejscu pracy i odpoczynku. Czy znak Krzyża świętego znajduje się tam, gdzie toczy się nasze życie?.

3.Trwa święty czas Wielkiego Postu. Jego istotą ma być nasze nawrócenie. Do tego potrzeba pokory opartej na wierze, nadziei i miłości. Takiemu nawróceniu chrześcijanina w okresie Wielkiego Postu służą rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje w naszej wspólnocie będą miały miejsce:

Niedziela 3 marca – Msza św. o godzinie 9h00 z nauką rekolekcyjną i okazja do spowiedzi.

Poniedziałek 4 marca – Msza św. o godzinie 20h00 z nauką rekolekcyjną i okazja do spowiedzi

Wtorek 5 marca – Msza św. o godzinie 20h00 z nauką rekolekcyjną i okazja do spowiedzi

Nauki rekolekcyjne będzie głosił Ks. Janusz Kurasz z diecezji rzeszowskiej.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 3.03.2024 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre-Coeur du Prado