II Niedziela zwykła 15.01.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Antoniego, pustelnika. We czwartek wspomnienie św. św. Józefa Pelczara, biskupa. W piątek wspomnienie św. Sebastiana, męczennika. W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

2.U początku roku przypominamy przykazanie Boże „pamiętaj, abyś dzień święty święcił” oraz kościelne ” w niedzielę i święta we Mszy świętej pobożnie uczestniczyć”. Dla chrześcijanina, który poważnie traktuje swoją wiarę nie ma niedzieli bez Mszy świętej.

3.Od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O tę modlitwę apelował do nas Ojciec św. podczas pielgrzymki do Polski „Jest mym gorącym pragnieniem, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa w mojej Ojczyznie nie ustawali w odkrywaniu braterstwa w Chrystusie wypływającego ze wspólnego chrztu…… Gromadzimy się w imieniu naszego wspólnego Pana na chwilę braterskiej modlitwy. Chcemy dziękować za wspólnie przebytą drogę. Chcemy też modlić się o wytrwałość we wszystkich dążeniach ekumenicznych”

4.Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zgodnie ze starą polską tradycją, kapłani udają się do rodzin w ramach wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Ci, którzy chcą zaprosić księdza mogą to uczynić po Mszy św. lub telefonicznie.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 15.01.2023 r.

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote
  • 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France