II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. męczennic Perpetuy i Felicyty. W środę wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika. We czwartek wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.

2.W środę popielcową wkroczyliśmy w liturgiczny okres Wielkiego Postu. Niech czas, który nastał, będzie przez ludzi wierzących uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy, czasu powrotu do Boga.

3.Trwa święty czas Wielkiego Postu. Jego istotą ma być nasze nawrócenie. Do tego potrzeba pokory opartej na wierze, nadziei i miłości. Nawrócenie ma się dokonać w naszym sercu. Takiemu nawróceniu w okresie Wielkiego Postu służą trwające w naszych kościołach rekolekcje. I nasza wspólnota parafialna chce w tym duchu i tak usposobiona przeżyć rekolekcje wielkopostne.

4.Rekolekcje w naszej wspólnocie:

Niedziela 26.03.2023 r. – Msza św. o godzinie 9h00 z nauką rekolekcyjną i okazją do spowiedzi. Poniedziałek 27.03, wtorek 28.03, środa 29.03.2023 r. Msza św. o godzinie 20h00 z nauką rekolekcyjną i okazją do spowiedzi. Do udziału w tych rekolekcjach zapraszam wszystkich rodaków. Nauki rekolekcyjne będzie głosił Ks. ADAM WIJATA proboszcz Paroisse Saint-Luc.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 5.03.2023 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre-Coeur du Prado.