II Niedziela Adwentu 10.12.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałwk wspomnienie św. Damazego I, papieża. We wtorek wspomnienie św. Franciszki de Chantal, zakonnicy. W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. We czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Koscioła.

2.Adwent to czas dobrych postanowień, umartwiania, obfitszej lektury Psma Świętego. To czas prostowania naszych życiowych dróg. Jaką praktyką ascetyczną naznaczyliśmy tegoroczny Adwent, jakie dobre postanowienie powzięliśmy?

3.W niedzięlę 10 drudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej polonijnej wspólnocie. Nauki rekolekcyjne będa miały miejsce w niedziele, poniedziałek i we wtorek. W niedzielę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godzinie 9h00 i okazja do spowiedzi. W poniedziałek i we wtorek Msza św. z nauką rekolekcyjną o godzinie 20h00 i okazja do spowiedzi. Skorzystajmy ze spowiedzi św. przygotowując w ten sposób nasze serca dla przychodzącego Pana. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Adam Kaczor z diecezji rzeszowskiej.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 10.12.2023 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre-Coeur du Prado