I Niedziela Adwentu 3.12.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. We czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

2.Rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny czasem Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest najpierw czasem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi, jest także czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest (przez tę pamiątkę) na oczekiwanie przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu ma być dla nas czasem świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie z Bogiem.

3. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. Nasze uczestnictwo we Mszy św. niech będzie tego wyrazem. Temu też służą rekolekcje adwentowe, które będą się odbywały w dniach 10, 11, 12 grudnia. W niedzielę Msza św. o godzinie 9h00 z nauką rekolekcyjną i okazja do spowiedzi. W poniedziałek i we wtorek Msza św. o godzinie 20h00 z nauką rekolekcyjną i okazja do spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi Ks. Adam Kaczor z diecezji rzeszowskiej.

4. Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 3.12.2023 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre-Coeur du Prado