I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła. We czwartek wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana. W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. W sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

2.Rozpoczynamy Adwent – czas szczególniejszego naszego wychylenia w wieczność, czas oczekiwania na przyjście – Paruzję Chrystusa przy koncu ludzkich dziejów. Nowy rok liturgiczny, który zaczynamy, to także nowy, kolejny etap twojej osobistej histori zbawienia. Mijają dni, miesiące i lata. Który to już Adwent w twoim życiu? Czy przez owo cykliczne, coroczne przypomnienie tamtego historycznego Adwentu twoje wychylenie ku wieczności staje się coraz intensywniejsze, a twoja tęsknota za niebem coraz częstsza? Czy jesteś przygotowany na Przyjście – Adwent Chrystusa każdego dnia? Czy dziś możesz powiedzieć „Przyjdz, Panie Jezu”

3.Okres Adwentu to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie z Bogiem. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania ma byc dla nas Matka Najswiętsza. Nasze adwentowe czuwanie niech się realizuje poprzez naszą modlitwę i adwentową spowiedz św.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 28 listopada 2021 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote