I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W środę święto św. Andrzeja Apostoła. W piątek wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, Kapłana. W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana.

2.Rozpoczynamy Adwent – czas szczególniejszego naszego wychylenia w wieczność, czas oczekiwania na przyjście – Paruzję Chrystusa przy końcu ludzkich dziejów. Nowy rok liturgiczny, który zaczynamy, to także nowy, kolejny etap twojej osobistej historii zbawienia. Mijają dni, miesiące i lata. Który to już Adwent w twoim życiu? Czy przez owo cykliczne, coroczne przypomnienie tamtego historycznego Adwentu twoje wychylenie ku wieczności staje się coraz intensywniejsze, a twoja tęsknota za niebem coraz częstsza? Czy jesteś przygotowany na Przyjście – Adwent Chrystusa każdego dnia? Czy dziś możesz powiedzieć – Przyjdz Panie Jezu.

3.Pomocą w dobrym przeżywaniu czasu Adwentu będą Rekolekcje Adwentowe. Program rekolekcji:

Niedziela 4.12.2022 r. Msza św. o godzinie 9h00 z nauką rekolekcyjną i okazja do spowiedzi. Poniedziałek 5.12, wtorek 6.12, środa 7.12.2022 r. Msza św. o godzinie 20h00 i okazja do spowiedzi. Do udziału w tych rekolekcjach zapraszam wszystkich Rodaków.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 27.12.2022 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote