Czwarty Czerwiec 2017

Ogłoszenia – Czerwiec – 4

*.. Episkopat Polski dokona odnowienia Aktu poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Będzie to we wtorek 6 czerwca w Zakopanem na Krzeptówkach. Łączymy się  z Sanktuarium na Krzeptówkach – naszą „Polską Fatimą”.  Odbył się  ten Akt Poświęcenia 8 września 1946 r. na Jasnej Górze.

*. Za  tydzień (11.06) w naszej parafii Pierwsza Komunia Św. Proszę was o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin .

*. 18 czerwca – Święto Bożego Ciała – przygotujemy ołtarz i wyjdziemy z procesją. Proszę rodziców, aby dzieci przygotowały się do procesji. Niech wezmą udział przez dzwoneczki i sypanie kwiatów.

*. O przygotowaniem ołtarza proszę rodziców dzieci, które w tym dniu będą miały Rocznicę Pierwszej Komunii Św.

*. W tym samym dniu (18 VI- za dwa tygodnie) –  Dzień Emigranta. Msza z Ks. Biskupem po południu w kościele Don Bosko. Możemy tej niedzieli być nawet dwa razy na Mszy Św. i dwa razy przyjąć Komunię Św. Nie będzie natomiast Mszy w Monaco.

*. Na Mszę z Ks. Biskupem wystąpimy z nasza flagą, przyniesiemy polski bochenek chleba. Ustalono, że po polsku będzie Pierwsze Czytania i wezwanie Modlitwy Wiernych (o powołania) oraz mamy prawo aby przy ołtarzu byli dwaj nasi ministranci.

*. Po Mszy, na podwórku Emigranci dzielą się przysmakami regionalnymi. Mam nadzieję, że nie zabraknie polskiej reprezentacji.

*. Msza św. w przyszłą niedzielę o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej z okazji urodzin (osiemnastych).Msza zamówiona przez rodziców.

*. Przyszła niedziela – Msza w Cannes (15.30)

*. Nasz Konsul Honorowy z Nicei, Pan Michel Forkasiewicz otrzyma odznaczenie za zasługi w całokształcie swojej pracy, którą tak ofiarnie wykonuje dla Rodaków na Wybrzeżu Lazurowym. Dokładnie; Kawalerski Krzyż Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji Pan Konsul zaprasza nas na aperitif. Będzie to 28. 06. godz. 18.30. Z naszej strony mamy podać liczbę uczestników.  Bliższe informacje będą jeszcze podane w późniejszym czasie.

*.  Organizuje się pielgrzymka do Rzymu. Trzydniowa. Autokarowa. Data wyjazdu: 16 sierpień,  Koszt; 320€, kontaktować; Joséphine – 0 622 750 056