5 MAJ 2017

*. Dziś w naszej wspólnocie oddajemy cześć Matce Bożej Królowej Polski.
Witamy serdecznie wszystkich gości. Po Mszy Świętej usiądźmy razem przy rodzinnym stole.

*. Wyrażam wdzięczność tym wszystkim, którzy pomogli nam wznieść duszę ku niebu podczas tej Eucharystii. Dziękujemy O. Marco Savioli, który mimo wielu zajęć jest dzisiaj z nami.
– Dziękujemy Panu Mirkowi, który swoim talentem muzycznym sprawił, że pieśniami mogliśmy lepiej uwielbiać Boga i Maryję

– Wam wszystkim za zaangażowanie w liturgii – niech wynagrodzi Pan.

*. Za wkład bardzo konkretny włożony w przygotowanie naszego święta;  zorganizowanie posiłku, grilla, stołów dziękujemy całej ekipie. Tworzą ją państwo; Andrzej, Marek, Boguś, Bogdan, Sabina i jeszcze inni.

*. Duży wkład wniosły osoby, które gościnnie są w naszej parafii. Tak też zasługują na podziękowanie Ola i Bartek oraz Państwo Marcin i Małgorzata z Polski, którzy kontaktowali się przez Bogdana Wylotka. Na piknik przywieźli polskie smakołyki i mają do zakomunikowania interesujące sprawy. Usłyszymy to w trakcie piknikowania.

*. Dziś (7 maja br.) nie ma Mszy w Cannes o 15.30. – wszyscy zaproszeni są na Święto Matki Bożej do Nicei.

*. Chcemy pielgrzymować do Matki Bożej w Lourdes. Matka Boża czeka na nas. Otwarta jest lista. Zapraszamy. Chcemy to zorganizować po kosztach jak najmniejszych. Załatwiamy autobusy po kosztach jak najbardziej przystępnych. Nocleg u Polskich Sióstr – też żeby było jak najtaniej. Wybierzmy się teraz – z Polski będzie już trudniej. Wyjazd; środa późnym wieczorem.  Powrót do Nicei – niedziela wczesnym rankiem. Program ustawiony jest tak, aby po długim wolnym z racji Święta Wniebowstąpienia od poniedziałku rozpocząć normalnie szkołę i pracę.
*. Zapowiedzi przedmałżeńskie; Ewelina Kaczor i Piotr Majerczak. Polecajmy Matce Bożej  (tej z Kany Galilejskiej) wszystkich narzeczonych. Szczególnie Ewelinę i Piotra. Niech dobrze przeżyją czas narzeczeństwa i zasłużą tym samym na Boże błogosławieństwo.

*. W najbliższy czwartek nie ma lekcji języka.

*. Bardzo miła wiadomość przy okazji Święta Patrona strażaków. Jedna z naszych parafianek zdała egzaminy i została oficjalnie przyjęta do grupy POMPIERS. Będzie nieść pomoc poszkodowanym w wypadkach. Piękne powołanie. Na jego realizację składa się również zgoda męża. Gratulujemy. Jest żoną i mamą trójki dzieci. Dzisiejsza Msza Św. była zamówiona przez tę rodzinę.

*. Od soboty 20 maja zmiana godzin Mszy na Garibaldi na godz. 19.30

*. Święta w tym tygodniu; Świętego Stanisława – Męczennika, Matki Bożej Fatimskiej