21 Październik 2012

Ogłoszenia – Nicea. 2012.10.21
XXIX Niedziela Zwykła

* W ubiegła niedzielę przeżywaliśmy Dzień Papieski. Było to świętowanie połączone z pielgrzymką do Laghet. Podsumuje krótko; udała się pielgrzymka i wspaniały był piknik. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili do tego, aby nasze spotkanie było rodzinne i przyjacielskie.
Dziękuję młodzieży za przygotowanie nabożeństwa. Pracowali wspólnie przez kilka wieczorów. Raz odjechali o 2 godz. po północy. Dziękuję Teresie, Robertowi, Joli, Ani. Za jednego grila dziękujemy panu Bogdanowi Targ, za drugiego – Państwu Rusakom. Za pilotowanie zagubionych dziękuję panu Bogdanowi Ogonowskiemu. Naszym paniom jesteśmy wdzięczni za suto i smacznie zastawione stoły. Doceniam rodzinną współpracę, która była widoczna w wielu punktach.
*Wysłużył się już gril. Przepaliła się beczka. Gdyby ktoś miał do podarowania beczkę – przyjmiemy z pocałowaniem ręki.
*Zmiana czasu – za tydzień. W przyszłą niedzielę śpimy godzinę dłużej.
*W przyszłą niedzielę uroczystości przy relikwiach Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Przyjeżdża Ks. Abp. Ozorowki z Białegostoku. Msza Św. w kosciele St. Pierre d`Arène o godz. 11.00. Ks. Metropolita chce się z nami spotkać 45 wcześnie.
Dla Polaków przewidziane są miejsca honorowe przy polskim sztandarze. Nie ociągajmy się aby je zająć. Obecny będzie tam również Pan Konsul Honorowy.
*Na Wszystkich Świętych idziemy się modlić do kaplicy na Wzgórzu Zamkowym. Msza o 10.30. Następnie przechodzimy na różaniec za zmarłych pod kaplicę polską. Na Wzgórze Zamkowe można wjechać samochodem od strony portu lub od strony Garibaldi,
Współrzędne GPS:43.696942, 7.281175,
…można wejść od Starego Miasta lub podjechać windą.
*W tym dniu nie ma Mszy o 10.00 w Col de Villefranche.
* Promyczek dobra – dla dzieci. Tym razem jako prezent od redakcji dodano „zaczarowany ołówek”.
* Można pobrać blankiety na „WYPOMINKI”

Nasza sprawy rodzinne
Chleb – zbieramy, aby go nie wyrzucać.