21.09.2014

XXV Niedziela Zwykła

* W przyszłą niedzielę w Col de Villefranche poświecenie tornistrów szkolnych oraz samochodów na rozpoczęcie nowego okresu powakacyjnego. Proszę niech rodzice przypomną dzieciom, aby zabrały do kościoła chociażby zeszyt.
Na Mszach będziemy się modlić w intencji dzieci i wychowawców oraz kierowców. Dla dzieci, które czytają po polsku mam gotową Modlitwę Wiern. na przyszłą niedzielę. Proszę aby rodzice zabrali i przygotowali w domu z dziećmi.

* Dziś w Col de Villefrache katecheza po Mszy Św. Bohaterem jest Św. Stanisław Kostka – patron minionego tygodnia. Posłużymy się filmem. Dzieci otrzymają płytki i pytania konkursowe do domu. Do współpracy zapraszam rodziców. Każde pytanie jest inne. Trzeba na nie odpowiedzieć pisemnie na dołączonej kartce. Pytania każą się łatwiutkie ale dopiero po oglądnięciu filmu. Np. Pod jaka postacią przyszedł szatan do chorego Staszka Kostki? Dlaczego powstał pożar nocą w sypialni Staszka ? Dlaczego Paweł nie poznał brata w czasie pościgu za uciekinierem?
Karteczki z odpowiedzią wrócą do mnie. Nagrodą będzie książką o Św. Siostrze Faustynie. Rodziców i dzieci zapraszam do konkursu.

* Rafałowi dziękujemy za przegrywanie płyt.
* Adoracja – w przyszłą niedzielę; modlimy sie za dzieci i za kierowców
W piątek na 19.30 – młodzież zaprasza na Garibaldi
* Katecheza jest sprawą b. ważną – proszę aby rodzice tego nie zaniedbali. Trzeba zapisać dziecko w parafii zamieszkania. Chętnie w tym pomogę. Dzieci, które są w polskiej szkole zapraszamy na katechezę w środy. Prosimy o zgłoszenia do pań w szkole lub do mnie.
* Dwie daty w październiku są dla nas ważne; – 12 Października – Msza z Biskupem ordynariuszem. Razem z
parafią francuską. Po Mszy – piknik. Zorganizujemy tą akcje wspólnie. * Msza będzie o 10.30, od 9.00 – przygotowanie ławek i stołów,
Przewidziany jest gryl – można przynieść swoją kiełbaskę. Proszę aby ktoś
zechciał zająć się smażeniem.
– 19 Października – Pielgrzymka Polonii do Laghet. Przyjeżdża do nas Ks.
Wicerektor Gawron.
* Ojciec Święty odbywa podróż apostolską do Albanii. (Ojczyzna Matki Teresy z Kalkuty) Prośmy Boga o Błogosławione owoce tej podróży.

* Ks. Chorzempa zaprasza nas do siebie, do Grecji. Pomoże zorganizować pielgrzymkę; Śladami Św. Pawła. Dla informacji dodam, że bilet lotniczy Nicea-Ateny (w obie strony) w tej chwili kosztowałby 170 euro.