18.06 – Rocznica Pierwszej Komunii Św.

Ogłoszenia – Czerwiec – 18

*. Spotkanie emigrantów – Dziś. Kościół Don Bosco godz. 16.00. Będzie to Msza Św. Międzynarodowa. Obecny będzie Ks. Biskup. Zachęcam abyśmy wzięli udział.  Z tej racji dziś nie będzie Mszy w Monaco.

*. Dziękuję rodzinie Maćka i Borysa za przygotowanie i dekorację kościoła do uroczystości Pierwszej Komunii Św. w ubiegłą niedzielę.

*. Rodzicom dzieci, które mają dzisiaj Rocznicę Pierwszej Komunii Św. dziękujemy za
sprzątnie placu kościelnego oraz przygotowanie ołtarza na Boże Ciało.

*. Podziękowanie specjalne dla pana Andrzeja Buczaka, który znalazł miejsce w swoim grafiku zajęć, aby przyjechać ze swoimi maszynami do kościoła i profesjonalnie wyczyścić plac na procesję.

*. Dziękujemy Krysi z narzeczonym (Yves) za bochenek chleba, który został specjalnie upieczony  i udekorowany na spotkanie z Biskupem, aby był piękną wizytówką Polskich Emigrantów

*. W piątek 23 czerwca o godz. 19.00 w kościele Ste Famille w Cagnes-sur-Mer odbędzie się koncert chóru Bel Canto z Rybnika. Chór ten zdobył wiele nagród w konkursach chóralnych w Polsce i zagranicą. W repertuarze przewidziano tradycyjne pieśni polskie oraz perły muzyki religijnej. Zaproszenie specjalne kieruje do nas Ks. Rafał Bogacki. Znamy go, ze spowiedzi rekolekcyjnej.

*. Pani-fotograf Helenie Tomanek z mężem dziękujemy za przyjazd z Cannes ze sprzętem, abyśmy mogli na stronie internetowej doglądnąć nasze uroczystości.

*. Wczoraj mamy spisały  się pięknie przy sprzątaniu placu oraz dekorowaniu. Były to panie; Aleksandra, Ewa, Halina, Monika, dołączył do nich pan Robert.