VII Niedziela zwykła 19,02.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora kościoła. W środę święto Katedry św. Piotra, apostoła. We czwartek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

2.W środę 22 lutego z całym Kościołem rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Wielki Post jest dla chrześcijanina czasem szczególnego wmyślenia w misterium Krzyża. Niech w ciągu tych czterdziestu dni starczy nam czasu, aby rozważyć cenę miłości jaką zapłacił Jezus Chrystus za mnie i za ciebie.

3.Najbliższa środa, to środa popielcowa. W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Spożywamy dwa posiłki lekkie i jeden do syta. Nie spożywamy potraw mięsnych.

4.Obrzęd posypania naszych głów popiołem na znak pokuty, umartwienia i naszego osobistego nawrócenia będzie miał miejsce podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 19.02.2023 r.

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote
  • 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France