III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie

1.Liturgia tygodnia. W środę wspomnienie św. Turbiusza z Mongrovejo, biskupa. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W sobotę wspomnienie św. Dobrego łotra.

2.Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. To sposobny czas, aby ten znak wiary i nadziei znalazł należne mu miejsce w naszym miejscu pracy i odpoczynku. Czy ten znak, znak Krzyża Świętego znajduje się tam, gdzie toczy się nasze życie?

3.Trwa święty czas Wielkiego Postu. Jego istotą ma być nasze nawrócenie. Do tego potrzeba pokory opartej na wierze, nadziei i miłości. Takiemu nawróceniu chrześcijanina w okresie Wielkiego Postu służą rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje w naszej wspólnocie będą miały miejsce:

-poniedziałek 4 kwietnia – Msza św. z nauką rekolekcyjną o godzinie 20h00 i okazja do spowiedzi

-wtorek 5 kwietnia – Msza św. z nauką rekolekcyjną o godzinie 20h00 i okazja do spowiedzi

-środa 6 kwietnia – Msza św. z nauką rekolekcyjną o godzienie 20h00 i okazja do spowiedzi

Nauki rekolekcyjne będzie głosił Ks. Ireneusz Brach

4.Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes – Polska Misja Katolicka we Francji zaprasza wszystkich Rodaków na na Europejską Pielgrzymkę Polonii do Lourdes, która odbędzie się w dniach 25 – 28 maja 2022 r. Bedzie to dla nas szczególny czas dziękczynienia i modlitwy w tym trudnym okresie walki z pandemią i wojny na Ukrainie. Szczegółowe informacje i zapisy na pielgrzymkę u ks. Stanisława.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 20 marca 2022 r.

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote
  • 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France