IV Niedziela Adwentu 20.12.2020 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła.

2. W niedzielę 20.12.2020 r. Msza św. będzie odprawiona o godzinie 18h00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 9h00.

3.To już tak blisko świąt Bożego Narodzenia. Jak jesteśmy do nich przygotowani? Kto z nas nie był jeszcze u Sakramentu Pojednania, spowiedzi św., niech to uczyni. Trzeba nam Narodzenie Pańskie świętować i przyjmować z czystym sercem. Ukażemy w ten sposób nie tylko sobie ale i innym właściwy wymiar i sens świętowania Bożych Narodzin.

4.Najwspanialszym dla wszystkich dniem i wieczorem roku jest Wigilia. Zadbajmy zawczasu o tradycyjną oprawę Wigilii. Nie zaniedbujmy żadnego z tak czcigodnych zwyczajów i obrzędów wieczerzy i nocy wigilijnej. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis Narodzenia Chrystusa, odmówić modlitwę Ojcze Nasz a następnie dzielić się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Niech nie zabraknie w naszych domach wspólnego śpiewania przepięknych kolęd. Dopełnieniem wszystkiego niech będzie nasz liczny udział we Mszy św. o północy – Pasterce.

5.Święta Bożego Narodzenia na Lazurowym Wybżerzu. Msze św. będą odprawiane w Kościele Notre Dame de France na Col de Villefranche.

• Czwartek 24 grudnia – Pasterka o północy 24h00.
  • Piątek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia – Msza św. o godzinie 9h00.
  • Sobota 26 grudnia – Święto św. Szczepana – Msza św. o godzinie 9h00.
  • Niedziela 27 grudnia – Niedziela św. Rodziny – Msza św. o godzinie 9h00.
  • Niedziela 27 grudnia – Niedziela św. Rodziny – Msza św. o godzinie 15h30 w Monaco – w Kościele Sainte Devote.