Ogłoszenia duszpasterskie na 02.02.2020 Matki Bożej Gromnicznej

Ogłoszenia duszpasterskie na 02.02.2020

Matki Bożej Gromnicznej

…Drugi lutego to Święto Matki Bożej. Jest to Święto Ofiarowania P. Jezusa. Dzien ten jest ustanowiony (przez Św. Jana-Pawła) jako dzień modlitw za osoby konsekrowane  (te które szczególnie poświeciły Bogu) Siostry zakonne, braci i kapłanów. Według danych z końca 2018 roku w Polsce pracuje ok. 32 tysiące sióstr zakonnych oraz zakonników, z czego aż 20 tys. 240 osób to siostry zakonne.

…Dzisiejsze Święto zamyka liturgiczny okres kolędowy w Kościele. Kolędę zaśpiewamy dopiero na Pasterce. Dziękujmy Bogu za to że mogliśmy się cieszyć Świętami i prośmy aby dał nam dożyć Pasterki w zdrowiu i pomyślności.

…Poświęcone świece zabierzcie do Waszych domów. Niech przywołują obecność Matki Bożej w Waszych rodzinach. Dziś przed kolacją niech każda rodzina zapali świecę na cześć Mati Bożej i odmówi przynajmniej „Zdrowaś Marjo” w Święto naszej Pani. Nie przeszkadza, aby to kontynuować przez inne dni.

…Wieczorek Kolęd był nawiązaniem do pięknej polskiej tradycji. Przeżyliśmy do radośnie. Dużo wniosły dzieciaczki, które przy mikrofonie prezentowały swoje talenty.

…Dziękuję tym rodzinom, które przyjęły kapłana po kolędzie. Błogosławieństwo rodziny jest zawsze aktualne. Zawsze można poprosić księdza. Ja się cieszę spotkaniami z Wami. Gratuluję osiągnięć i Waszych wspaniałych dzieciaczków.

…Msze Św.; Dziś i w przyszłą niedzielę – Cannes. Sobota Dzięki Bogu mamy nowy punkt na Msze – kościół Św. Teresy. Nicea – Magnan. ul Joseph Revelli. Najlepiej dojechać tramwajem. Linia tramwajowa Nr. 2. Przystanek Magnan. Jak dojść do kościoła Św. Teresy ? Jadąc tramwajem od strony centrum. *Wysiadka – Przystanek Magnan. *Pójść kilkadziesiąt metrów w kierunku jazdy tram. *Skręcić w pierwszą ul. w prawo (rue. Madelane) *przejść koło Straży
*przejść pod mostem *na światłach przejść drogę szybkiego ruchu.  *Pierwsza ul. po prawej to ul Joseph Revelli. Na końcu widać kościół Św. Teresy. Zachęcam aby odkryć piękny, niewielki kościół. Informacji bliższych udzieli pan Roman Trzaskowski.