Informacje parafialne. Nicea.2018.10.28

* Dzieci mają ferie, lecz te które przyszły dziś do kościoła zapraszam na katechezę. Zaraz po Mszy spotykamy się u Marty i Marii.

* Msza w Monaco – 15.30

*. Czwartek  – Wszystkich Świętych. Porządek Mszy jest  umieszczony na kartce do wypominek.  Przypomnę; Środa – Garibaldi – godz. 18.00
Czwartek (dwie Msze) – Col de Vf. -10.00, oraz cmentarz na Wzgórzu Zamkowym przy porcie – godz. 16.30.  Piątek (Msza, wypominki i Różaniec za zmarłych) – Garibaldi  – godz.18.00.

*. W sposób szczególny zachęcam Was do wzięcia udziału we Mszy za zmarłych, która będzie na cmentarzu przy porcie. Będzie ona 1 listopada o godz. 16.30. Po Mszy – Różaniec przy grobowcu Potockich i Lenval. Zostało to podkreślone na afiszach diecezjalnych jako Msza Wspólnoty Polskiej, trudno żeby wtedy nie było Polaków. Dołóżmy starań a trud dojazdu ofiarujmy za naszych zmarłych. Samochodem wjeżdża się od strony portu, strona przeciwnej niż wjazd na parking.
Miejsca na samochody jest sporo, niektóre są bezpłatne. Podaję współrzędne; Coline de Chateau; GPS: 43.696942,   7.281175,

*. Z okazji Święta Zmarłych zachęcam do odprawienia Spowiedzi. Będąc w stanie łaski uświęcającej możemy najskuteczniej przyjść z pomocą naszym zmarłym.

*. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać – od południa uroczystości Wszystkich Świętych
i w Dniu Zadusznym pobożnie nawiedzając kościół,
– od 1 do 8 listopada odwiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych
Warunkami — Komunia Święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego:

*. Wypominki, to jedna z form pomocy naszym Zmarłym.  Wyczytujemy ich imiona i modlimy się za nich. Za nich też odprawiane będą Msze Św.

*. Odnośnie wpisywania imion naszych  zmarłych – Proszę aby je pisać w pierwszym przypadku. Np. na naszą modlitwę czeka ś.p. Stanisław (on)….lub  Stanisława (ona)

* Na intern. stronie parafialnej mamy ładne zdjęcia z ostatniej uroczystości niedzielnej.
Dziękuję autorom za nadesłanie zdjęć a Madzi i Rafałowi z Krakowa – za ich umieszczenie

* Głos Katolicki przybrał nową formę. Nie będzie na papierze, lecz w formie elektronicznej. Adres; www.polskifr.fr. Informacje i zdjęcia można przesyłać na adres:[email protected] lub [email protected]. Przedstawicielem Naszej parafii jest pan Bednarek, który już wykazał swoją aktywność w tej dziedzinie pięknym artykułem z minionej niedzieli i spotkania Rodaków z Ks. Arcybiskupem