Nicea 2016.12.04 Druga Niedziela Adwentu

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.12.04
Druga Niedziela Adwentu

*. Czwartek – Niepokalane Poczęcie NMP. Od tego momentu rozpoczęło się wybraństwo Maryi przez Boga, następnie Jej służba dla rodzaju ludzkiego – za to Uczcijmy Matkę Bożą. Zapraszam  Was na Mszę – Garibaldi godz. 19.00.

*. Adwent to przygotowanie naszych serc dla Pana. Pięknie zrobimy, jeśli przygotujemy Jezusowi miejsce w naszym sercu przez  wyrzeczenie i ofiarę. Okazji nam nie brakuje w naszym życiu szczególnie dla nas emigrantów. Są tacy parafianie, którzy na czas Adwentu odmawiają sobie alkoholu, papierosów, telewizji. Akcja bardzo piękna i do naśladowania. Ofiarujmy hojnie coś od siebie Bogu, On w hojności nie da się prześcignąć.

*. Odbyliśmy rekolekcje oraz Spowiedź Adwentową. Gdyby się zdarzyło, że ktoś jeszcze nie był do Spowiedzi, może to jeszcze uczynnić. Zawsze można księdza poprosić. Byle to nie było dwie minuty przed Mszą. Zachęcam niech po błogosławieństwo przyjdą również ci, którzy nie mogą otrzymać rozgrzeszenia.

*. Dołóżmy starań, abyśmy po tej Spowiedzi spokojnie mogli przystąpić do Stołu Pańskiego bez grzechu na Boże Narodzenie.

*. Dziękujemy Księżom rodakom za posługę przy Sakramencie Pokuty

*. Nasze rekolekcje w tym roku były inne. Prowadzili je małżonkowie albo dokładniej cała rodzina – za to świadectwo, jak można żyć po bożemu w kontekście rodziny emigracyjnej – bardzo dziękujemy. Niech ich przykład pomoże nam zrozumieć, że nam Pan Bóg również poleca zadania specjalne i mamy je realizować.

*. Niech nasza składka będzie podziękowaniem Państwu Jełowickim za rekolekcje, niech będzie to również złożenie hołdu rodzinom wielodzietnym. Umiejmy to wyrazić na sposób konkretny, który będzie darem naszych serc.  Proszę na ten cel o składkę w przyszła niedzielę. Już dziś mówię Wam –„Bóg zapłać”

*. Andrzejki – zostało 120€

*. Świeca adwentowa  4€   Kalendarz  – 3,25

*. Święci Patronowie tego tygodnia; wtorek – Św. Mikołaja, czwartek – Niepokalane Poczęcie NMP.

*. Jako Parafia Polska otrzymaliśmy zaproszenie od  Azur Club France-Pologne na recital naszej Rodaczki. (La voix d`OR de Varsovie) Śpiewaczką jest pani Anna Maria Adamiak. Data; 9 grudnia 9 grudnia,  w Audytorium w Saint Paul de Vence, o godz. 20h00.

*. Mieszkanie potrzebne. Szukam Mieszkania w Nicei 2 lub 3 pokojowego (dla siebie, żony i dwójki dzieci.) W cenie d800euro..mój telefon 0605801528   [email protected] Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Artur