INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.05.08

Wniebowstąpienie Pana Jezusa

* Pan Jezus przebywał po Zmartwychwstaniu jeszcze 40 dni na ziemi. Następnie powrócił do Domu Ojca. To jest Święto Wniebowstąpienia.          (fr. Ascension). We Francji jest świętowane dokładnie w 40 dniu (było w miniony czwartek) natomiast w Polsce zostało kiedyś przeniesione na niedzielę i tak już zostało.

* Przyszła niedziela to Zesłanie Ducha Świętego.

* Trwa pielgrzymka Polaków do Matki Bożej w Lourdes. Z naszej parafii pojechało kilka osób. Łączmy się w modlitwach z naszymi pielgrzymami.

* Msza Św. na Garibaldi – sobota godz.19.00. Zmiana godziny była przewidziana w związku z okresem letnim i wydłużonym dniem.
* Msza Święta – godz. 15.30 – dziś w Cannes, przyszła niedz. – Monaco.

* Zbliża się czas Pierwszej Komunii Świętej – również dzieci z naszych rodzin.  Niech będzie to okazją abyśmy przypomnieli sobie i przeżyli dobrze nasze pierwsze  pełne spotkanie z P. Jezusem, naszą Pierwszą Spowiedź.

Uroczystość ta przypada w naszej Parafii w pierwszą niedzielę czerwca. Będzie pięcioro dzieci. Ks. Andrzej przygotowuje w Szkole Polskiej dwanaścioro.
* Data Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii  – pierwsza  niedziela czerwca (5.06)

* Z racji Pierwszej  Komunii Św. – parafia francuska prosi aby im zostawić kościół w Col de Villefranche. Dlatego też nasza Msza Św. będzie o godzinie 9.00 nie o 10.00 Przepraszam za tę zmianę. jest to sprawa wyjątkowa. Niech ta niedogodność nie będzie wymówką i usprawiedliwieniem aby opuścić Mszę Św. Możemy skorzystać z Mszy na Garibaldi lub kościoła francuskiego. Podaje datę, proszę ją zapamiętać; ostatnia niedziela maja (28. 05)

*Innym ważnym wydarzeniem będzie Święto Bożego Ciała, które corocznie podkreślamy przez procesje wokół kościoła oraz ołtarz polowy.

* Patronowie tego tygodnia, to Świeci; Stanisław (Biskup i Męczennik), Pankracy, Bonifacy.

* Dziękujemy organizatorom i uczestnikom pikniku (bardzo udanego) minionej niedzieli.

* W przyszłą niedzielę po Mszy Św. – spotkanie z narzeczonymi.