INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – Nicea 2016.01.24

*Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego przypada we wtorek przyszłego tygodnia. Obwiązek pracy na pierwszym miejscu – więc my będziemy świętować w przyszła niedzielę. Przynieście Świece. Poświęcona świeca to symbol obecności Matki Bożej i P. Jezusa. Zabierzecie świecę do domu, aby ją zapalić w ważnym momencie; np. rodzinna modlitwa, choroba, wielkie niepowodzenie, wspólna radość….

*Msza Św. na Garibaldi dla tych którzy będą wolni aby przyjść i uczcić Matkę Bożą – wtorek – godz.18.00

*Relikwie Św.Jana-Pawła i Św. Siostry Faustyny przybywają do Lahget za prawie trzy tygodnie. Nabożeństwo jest organizowane przez dwa dni. (Modlitwa, adoracja, różaniec, ucałowanie relikwii).
Piątek i sobota – 12 i 13 lutego. Będę jeszcze przypominał, bo wypada żeby Polacy przyszli do swoich Świętych Patronów.

*Wieczorek rodzinny – Karnawał – sobota; 6 lutego – sala przy kościele Św. Heleny – od godz. 19.30. Zasady jak zawsze te same; wejście 10€, przynosimy z sobą coś na stół, aby stworzyć rodzinną atmosferę. Niemile widziani byliby ci, którzy by przyszli podchmieleni. Przygrywa zespół Pań; Nadine, Filka, Ewa

*Na BAL KARNAWAŁOWY Szkoła Polska zaprasza wszystkie dzieci, również i te, które nie są ze Szkoły Polskiej. Jest to bal kostiumowy. Data – 7 lutego. Dzieciom podany będzie podwieczorek. Wplata – 5€.

* Kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie z narzeczonymi 21 lutego (niedziela), po Mszy Św. Col de Villefranche. (Przed wakacjami dodatkowego kursu nie będzie)

*Ministranci – propozycja wyjazdu do Lourdes

* Wyjazd do Lourdes dla tych, którzy nie mają możliwości finansowych. Informacje u Pani Doroty z Monaco – 0 612 933 430

* Jest praca dla Pani w domu opieki społecznej-Język francuski >Gosia Mnich.

* Zatrudnię mechanika samochodowego, praca deklarowana na w Nicei, wymagany język francuski.
Szczegółowe informacje pod numerem – 0609173231 Email: [email protected]

* Grupa Różańcowa otrzymuje koperty na miesiąc luty. W kontescie Święta Ofiarowania Pańskiego modlimy się tym razem za Braci i Siostry Zakonne.

*Twa wizyta duszpasterska – wystarczy się umówić z księdzem.