Informacje parafialne na 03.02.2019

Utworzone: sobota, 2 luty 2019. Wpis w kategorii Bez kategorii. Dodaj do zakładek odnośnik bezpośredni.

…Święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcone świece – symbol obecności Matki Bożej – zabierzcie z sobą. Niech Maryja Was broni i otacza swoją opieką. Zamiast świecy, którą Wam ofiaruję, możecie wziąć lumini (w kubeczku plastikowym). Nie zapomnijcie, że wtedy trzeba włożyć do skarbonki 1€ na rzecz Parafii francuskiej.
…Aby nie pokapać ławek i posadzki, na święcę nakładamy osłonę plastikową. Proszę aby je zwrócić. Będą służyły następnym razem.
…Dziś msza święta w Cannes
…Po mszy świętej w Villefranche zapraszam dzieciaczki (i mamy) na katechezę. Dziś mamy nowy numer Promyczka, który mówi o Święcie Ofiarowania Pańskiego
…Zakończył się okres kolędowy. Natomiast odwiedziny duszpasterskie z błogosławieństwem mieszkania i rodziny – to sprawa jak najbardziej aktualne. Wystarczy się umówić z księdzem – przyjdzie aby się pomodlić i przynieść Boże błogosławieństwo.

…Dzisiejsza msza dzisiejsza składkę jest wyrazem wdzięczności wobec pana Andrzeja który zawsze przygotowuje nam kościół. Stara się o to żeby był wcześniej zagrzany, dba o to aby wszystko do Mszy było tak jak należy.… panu Andrzejowi należy się wdzięczność za posługę jaką spełnia w naszej rodzinie parafialnej. Mówimy; jest to nasz kościelny i tak jest. Spełnia tą funkcję bardzo solidnie od wielu lat. Ostatnio sprzątał kościół sam. Przyszedł, chociaż był chory. Naszą wdzięczność umiejmy wyrazić dzisiaj przez składkę, którą mu ofiarujemy. Dzisiaj wyjątkowo składkę zbieram sam. Nigdy tego nie robiłem, bo szanuję Wasz czas, szczególnie ten na Mszy.
…Możemy też rozpatrzyć inną formę posługi kościelnego w naszej parafii. Byłaby to forma dyżuru. Dana osoba pełniła by funkcję kościelnego dyżurującego przez jeden miesiąc czyli 4 niedziele. Każdy parafianin miałby tu prawo się wykazać swoimi umiejętnościami… nie tylko mężczyźni ale również i panie.
Kto zgłasza się pierwszy ? Pod okiem pana Andrzeja obędzie najpierw przeszkolenie.
…Papież wyrusza na podróż apostolską do Emiratów Arabskich. Wspierajmy go naszą modlitwą w  jego trudnej misji

Kwiecień 2019
« Mar