Informacje Parafialne – 2017.12.10

*. REKOLEKCJE .  piątek (15.12.2017), sobota – codziennie  o 19.00. Sobota – dzień spowiedzi. Rekolekcje prowadzi były Rektor PMK, ks. Infułat Jeż.

*. Dziękuję Państwu Bednarek oraz pani Reallini za zaproszenie (go) na obiad.

*. Dziś Msza w Cannes w przyszłą niedziele w Monaco.

*. Mamy opłatki i kartki świąteczne. Jeżeli trzeba, to postaram się o znaczki . Żyjemy w świecie komputerów, jednakże tradycyjna kartka świąteczna ze znaczkiem pocztowym o opłatkiem w środku nawiązuje do pięknej tradycji i przynosi wiele radości.

*. Amical des Polonais przekazał dla naszych dzieci upominki od Św. Mikołaja – dziękujemy Prezesowi i Zarządowi.

*. Promyczek – nowy numer dla naszych najmłodszych. W nim; płyta DVD i
opowiadanie o Św. Mikołaju, o zaczarowanej czekoladzie, Św. Maksymilianie…. i inne.

*. Może wielu z Was wyjedzie do Ojczyzny na Święta przed spowiedzią w naszej parafii, nie zaniedbajcie spowiedzi. Lepiej byłoby odprawić ją jeszcze tutaj. Bo w Polsce może nie być nastroju do spowiedzi. Jestem do Waszej dyspozycji zaraz po Mszy.

* Co do spowiedzi dodatkowa informacja; w sobotę nie może być z nami Ks. Krzysztof Rudziński. Natomiast zaprasza do
kościoła St. Pierre d`Arrene (Gambetta – rue de France) w środę i piątek i czeka w konfesjonale w godz.  16.30 – 18.00

*. Polska Misja Katolicka zaprasza rodaków na Pielgrzymkę do Ojczyzny Pana Jezusa. Dwa tygodnie. Wylot 02.04
Opłata obejmuje: przeloty, hotele, transfery, wstępy, trzy posiłki dziennie i ubezpieczenie. Wynosi 1350.00 euros.
Ks. Krystian Gawron, 11, rue Jules Guesde 92130 Issy-les-Moulineaux. [email protected].

*. Otrzymaliśmy list, w którym ks. proboszcz parafii w francuskiej w Col de Villefranche przypomina o uiszczeniu opłaty za wynajem kościoła za miniony rok. Chcę nam podnieść stawkę. (z 1200 na 1800). Uważam, że to niesprawiedliwe.
*. Parafia Francuska prosi o pomoc w sprzątaniu kościoła w Col de Villefranche.