XXXIV Niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla 21.11.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. We wtorek wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika.

2.Listopad to miesiąc smutnych refleksji, ale także i myśli owianych nadzieją. Powoli dobiega końca rok liturgiczny. Trzeba nam spoglądać wstecz i zastanowić się nad czasem minionym, aby zobaczyć światła nadziei w przyszłości..Naszemu narodowi, naszej Ojczyznie i każdemu z nas potrzeba dużo modlitwy i odnowy moralnej.

3.Uroczystość dzisiejsza, już oststniej niedzieli w cyklu roku liturgicznego, stawia nam przed oczy prawdę, że na końcu wszelkich czsów staje Chrystus – Król. Niech Jego panowanie, Jego Królestwo głęboko przeniknie nasze życie we wszystkich wymiarach.

4.Kończ się kolejny okres w życiu liturgicznym Kościoła. Postawmy więc sobie pytanie: na ile uczestniczenie w liturgii Kościoła wzbogaciło moje wewnętrzne zycie?. Czy naprawdę ten czas przeżyłem w sposób, który umożliwił mi zbliżenie się do Boga? Czy moja wiara pogłębiła się przez słuchanie Słowa Bozego i wspólnotowe uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii?

5.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia, do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Wkroczmy w kolejny rok życia w liturgi ubogaceni przez doświadczenia roku, który mija.

6.W niedzielę 21.11.2021 r. po Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne z kandydatami do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

7.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 21.11.2021 r.

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote
  • 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France