XXXIII Niedziela zwykła 14.11.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek wspomnenie św. Małgorzaty Szkockiej. W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. W piątek wspomnienie bł. Salomei, dziewicy. W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

2.W listopadowe dni częściej pamiętajmy o zmarłych. Nasza modlitwa, ofiara i cierpienie, a zwłaszcza możliwość zyskiwania w tych dniach odpustów, które są udziałem w duchowym skarbcu Kościoła, niech będą rzeczywistym gestem wyciągniętej pomocnej dłoni i serca. Niech będą też wyrazem naszej wiary i wdzięczności wobec zmarłych za wszelkie dpbro, jakie od nich kiedyś otrzymaliśmy.

3.Najbliższa niedziela to ostatnia niedziela w cyklu roku liturgicznego. To Uroczystość Chrystusa Króla. Kościół stawia nam przed oczy prawdę, że na końcu wszelkich czasów staje Chrystus – Król. Niech Jego Panowanie, Jego królestwo głęboko przeniknie nasze życie we wszystkich wymiarach.

4.IV KONGRES RODZIN POLONIJNYCH – online „Rodzina Polonijna wobec aktualnej sytuacji pandemii” – to temat kolejnego Międzynarodowego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbędzie się od 20 do 21 listopada 2021 r. w formie online. Jak poinformował bp. Wiesław Lechowicz, w czasie Kongresu zostaną podjęte kwestie dotyczące relacji w małżeństwie i rodzinie oraz wychowania i edukacji dzieci i młodzieży w trudnym czasie pandemii.

5.W niedzielę 14 listopada 2021r. w naszych wspólnotach w Nicei i w Cannes będziemy gościć REKTORA POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ WE FRANCJI ks. Bogusława Brzysia. Zachęcam do licznego udziału w tych mszach św.

6.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 14 listopada 2021 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre – Coeur du Prado